JAKUB PÓŁCHŁOPEK ZDOBYWA 27 MIEJSCE NA MISTRZOSTWACH EUROPY W RUMUNII

Komentarz Kuby:
” W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim w Rumuni na które się zakwalifikowałem. Już od poprzedzającej środy wraz z Kadrą Reprezentacji

Polski rozpoczęliśmy treningi na trasie. Warunki podczas objazdu z powodu mocnych opadów deszczu i gromadzącego się błota nie były sprzyjające. Na szczęście w piątek, czyli dzień przed moim startem pogada zaczęła się nieco poprawiać, co sprawiło że trasa stawała się łatwiejsza do przejechania. O godzinie 11 w sobotę rozpoczął się mój wyścig. Na stracie ponad 70 najlepszych juniorów z całej Europy. Ustawieni na stracie zostaliśmy według rankingu UCI co dało mi 64 pozycje na starcie. Początek wyścigu nie był idealny w moim wykonaniu. Ponadto, z względu na to że na okrążeniu rozbiegowym zaczęły robić się korki trzeba było schodzić z roweru i pieszo przepychać się do przodu tracąc cenne minuty. Podczas kolejnych okrążeń odrabiałem straty i finalnie kończę na 27 miejscu – 5 min do Mistrza Europy. Z wyniku jestem zadowolony. Walczyłem do końca i wiem że dałem z siebie wszystko.”

Rodzina Ostafinów ponownie wybrała się na Puchar Polski Pumptrack tym razem do Parzęczewa dominując rywalizację!

– Inga Ostafin 1miejsce open kobiet
– Olga Ostafin 1miejsce juniorka młodsza
– Olaf Ostafin 2miejsce u23

Dodatkowo w ten weekend Tomek Bal oraz Filip Kaleta startowali w maratonie Daretobe w którym oboje zwyciężyli w swoich kategoriach!

Sponsor Strategiczny Klubu Luboń ORLEN SA
ORLEN
Chlebeksport.pl
Gmina Lubień
Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej
rowery.pl

Źródło-KS Luboń

Jedna odpowiedź na JAKUB PÓŁCHŁOPEK ZDOBYWA 27 MIEJSCE NA MISTRZOSTWACH EUROPY W RUMUNII

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *