KANDYDAT NA WÓJTA GMINY LUBIEŃ – WIESŁAW SŁOWIAK

Szanowni Mieszkańcy Gminy Lubień.

                Nazywam się Wiesław Słowiak i w Wyborach Samorządowych 7 kwietnia będę miał zaszczyt ubiegać się o urząd Wójta Gminy Lubień. Prywatnie mąż, ojciec, współwłaściciel rodzinnej firmy, która funkcjonuje już od 25 lat. Od ponad dziewięciu lat

jestem Radnym Gminy Lubień, a w obecnej kadencji pełnię funkcję Przewodniczącego Komisji Gospodarki, Finansów oraz Spraw Obywatelskich. Moje wieloletnie doświadczenie związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, wykształcenie i umiejętność działania ponad wszelkimi podziałami we współpracy z Pracownikami działu finansowego, Skarbnikiem, Radnymi i Wójtem pozwoliły w kończącej się kadencji zredukować zadłużenie Gminy Lubień do rekordowo niskiego poziomu 1 miliona złotych.  Przez ostatnie lata miałem również wpływ na kształtowanie się rozwoju Gminy, byłem POMYSŁODAWCĄ I INICIATOREM nowych programów min. DOFINANSOWANIA PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW. Z racji pełnienia funkcji Asystenta Społecznego Posła Władysława Kurowskiego miałem realny wpływ na inwestycje realizowane w Gminie Lubień; modernizację dróg i budynków samorządowych, remiz OSP, kościoła w Krzeczowie, budowę placów rekreacyjno sportowych w Lubniu i Skomielnej Białej, rozbudowę sieci kanalizacyjnej i wodociągowej, zakup wozów bojowych dla jednostek OSP oraz kilka innych przedsięwzięć. Wszystkie te prace i zadania zostały wykonane dzięki dofinansowaniu ze środków zewnętrznych, na których pozyskiwanie miałem wpływ.

Jako mieszkaniec Gminy Lubień, aktywny członek naszej społeczności znam i rozumiem wyzwania, z jakimi się zmagamy. Angażując się od lat w działalność samorządową pragnę zrównoważonego rozwoju wszystkich miejscowości. Teraz, jako kandydat na Wójta pragnę uczynić wszystko by Gmina stała się lepszym miejscem do życia.

Moja wizja opierać się będzie na trzech kluczowych wartościach: TRANSPARENTNOŚĆ, ZAANGAŻOWANIE SPOŁECZNE I SKUTECZNOŚĆ DZIAŁAŃ. Chcę, aby każdy Mieszkaniec miał pełen dostęp do informacji dotyczących decyzji podejmowanych przez Urząd Gminy. Pragnę również zapewnić, że głos każdego Mieszkańca będzie zawsze słyszany i brany pod uwagę przy podejmowaniu decyzji dotyczących naszej społeczności. Wreszcie, moim celem będzie skuteczne zarządzanie Gminą, w celu osiągnięcia maksymalnej efektywności. Tym, co wyróżnia mnie, jako kandydata to moja wytrwałość i dążenie do celu, nawet w obliczu trudności.

Pięć lat temu miałem już okazję startować w wyborach na stanowisko Wójta Gminy Lubień. Ta wcześniejsza próba dała mi cenne doświadczenie i wiedzę, którą teraz mogę wykorzystać, aby jeszcze lepiej służyć Mieszkańcom. Ponadto mogę z całą sumiennością zapewnić Państwa, że będę działał zgodnie z zasadą uczciwości, bez układów i zobowiązań. Moje decyzje będą podejmowane na podstawie rzetelnej analizy z uwzględnieniem Waszych najlepszych interesów.

Tematem, który będzie dla mnie również ważny to praca i organizacja Urzędu Gminy Lubień. Jako osoba przedsiębiorcza uważam, że pracownicy urzędu są kluczem do budowania lepszej przyszłości naszych miejscowości. Dlatego zobowiązuję się do stworzenia środowiska pracy opartego na wzajemnym szacunku, zaufaniu, sprawiedliwym podziale obowiązków według zaangażowania i kompetencji, oraz otwartej komunikacji. Moim celem będzie wsparcie oraz możliwość rozwoju urzędników. Pragnę by każda zatrudniona osoba czuła się doceniona i zmotywowana do działania. Wizytówką Wójta, są pracownicy, dlatego wierzę w to, że działając, jako zespół można osiągnąć o wiele więcej kształtując lepszą przyszłość dla nas wszystkich, dla Mieszkańców.

7 kwietnia 2024 dołącz do naszej wspólnej misji budowania lepszej Gminy. Oddaj swój głos na Kandydatów do Rady Gminy Lubień z  KWW Zawsze Blisko Mieszkańców i na mnie, jako Kandydata na Wójta Gminy Lubień.

z WAMI dla WAS  

Wiesław Słowiak 

3 Odpowiedzi na KANDYDAT NA WÓJTA GMINY LUBIEŃ – WIESŁAW SŁOWIAK

  • S mówi:

    Mogę powiedzieć tylko a może i aż tyle: człowiek zawsze znajdujący rozwiązanie na zaistniałe problemy , szukający kompromisu a jednocześnie potrafiący przekonać do swego często bardzo dobrego rozwiązania sprawy.

  • Slowian mówi:

    Muszę stwierdzić .. człowiek pełen kompromisu jednocześnie potrafiący zadbać o swoje racje, wysłucha jednak i rozważy propozycje. Zawsze pełen chęci do rozmów. Okaz spokoju i opanowania w kontaktach międzyludzkich.Zawsze dojdzie do porozumienia. Mówię to już z ponad 36-letniego doświadczenia.

  • Magda K mówi:

    Na Mierzwach w Skomielnej niebawem zostanie ogłoszony przetarg na budowę mostu !!! O to postarał się wójt Kazimierz Szczepaniec wraz z wszystkimi obecnymi radnymi ze Skomielnej Białej. Wójt wraz z pracownikami urzędu pozyskali dofinansowanie z Polskiego Ładu między innymi na to zadanie. Niskie zadłużenie gminy jest jedynie dzięki dobrej gospodarności obecnego Wójta Gminy Lubień, całej rady Gminy Lubień oraz bardzo dobrze przygotowanemu skarbnikowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *