INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY LUBIEŃ

W związku z obowiązkiem gmin wynikającym z zapisów Ustawy Prawo Ochrony Środowiska oraz Uchwały Antysmogowej dla Województwa Małopolskiego informujemy, iż ruszają rutynowe kontrole domowych pieców i kotłów. Kontrole będą prowadzone przez pracowników

Urzędu Gminy na podstawie upoważnienia udzielonego przez Wójta Gminy Lubień, działającego w oparciu o art. 379 ustawy – Prawo ochrony środowiska.

Kontrole obejmować będą:

weryfikację urządzeń grzewczych (stan techniczny urządzenia, klasę, rok produkcji);

stosowane paliwo wraz z dokumentacją potwierdzającą jakość stosowanego paliwa.

Kontrolowana osoba zobowiązana jest umożliwić przeprowadzenie kontroli bez wcześniejszego powiadomienia. Kontrole będą przeprowadzane w godzinach od 8:00 do 20:00.

Niewpuszczenie na teren własnej posesji lub utrudnianie kontroli pracownikom Urzędu grozi karą.

Czynności kontrolne wykonywane będą w obecności właściciela nieruchomości lub dorosłego domownika. Kontroli będą podlegać wszystkie źródła ogrzewania w budynku, skład opału, jakość paliwa (okazanie świadectwa jakości paliwa) oraz ocena wizualna. Podczas kontroli upoważnieni pracownicy mogą wykonać dokumentację fotograficzną. Z czynności kontrolnych sporządzany będzie protokół.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości, właściciel budynku będzie zobowiązany do usunięcia nieprawidłowości i powtórnie skontrolowany.

Oprócz czynności kontrolnych prowadzona będzie również działalność edukacyjna na temat: konieczności wymiany starych, pozaklasowych pieców na nowocześniejsze urządzenia grzewcze oraz o możliwości uzyskania dofinansowania do tego rodzaju inwestycji.

Źródło-UG w Lubniu

Jedna odpowiedź na INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY LUBIEŃ

  • zielony terror mówi:

    Ludzie kiedy się w końcu obudzicie ta ideologia zielonej komuny odbiera Wam Wolność i Godność . Poczytajcie trochę co mówią Prawdziwi naukowcy o całym tym przekręcie cieplarnianym.My już mieliśmy komuchów co chcieli się nam wpychać do domów.Mam nadzieje ze niedługo „zostaniecie rozliczeni „.Polacy jak łatwo oddajecie Swoją WOLNOŚĆ w imię pseudo ideolog :zdrowia,środowiska…To zawsze za sobą pociąga ofiary.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *