NIETRZEŹWY WPADŁ BO PRZEKROCZYŁ PRĘDKOŚĆ

Myśleniccy policjanci zatrzymali 21-letniego kierowcę mitsubishi, który przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy. Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu nowotarskiego

stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 2 lat.

21 września br. policjanci z myślenickiej grupy Speed w Naprawie zauważyli pojazd, który znacznie przekracza dozwoloną prędkość, w miejscu gdzie ograniczenie wynosi 50 km/h. Pomiar prędkości wyniósł aż 108 km/h. Dodatkowo kierujący mitsubishi wyprzedzał na krętej drodze przekraczając ,,linię podwójną ciągłą”. Mundurowi niezwłocznie zatrzymali stwarzający niebezpieczeństwo samochód. Kierującym okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Podczas rozmowy z nim, funkcjonariusze spostrzegli, że dziwnie się zachowuje, a jego mowa jest bełkotliwa. Ich podejrzenia co do stanu trzeźwości kierującego potwierdziło badanie alkomatem. Wynik to ponad 2 promile. Dodatkowo młody mężczyzna podczas kontroli był arogancki, mówiąc, że za nic ma przepisy ruchu drogowego, a samochodem ma zamiar jeździć nawet ,,bez prawa jazdy”.

Teraz nieodpowiedzialnym kierowcą zajmie się sąd. Grożą mu wysokie kary finansowe, do dwóch lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Źródło-KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *