NAGRODĘ SPECJALNĄ MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO OTRZYMAŁ PAN JAN MACIOŁ SOŁTYS NASZEJ WSI

Za nami Pogórzański Festiwal Potraw Regionalnych, który w sobotę odbył się w Ryglicach (powiat tarnowski). W jego trakcie rozstrzygnięto konkurs na Najlepszego Sołtysa Małopolski A.D. 2021. Nagrody ufundowane przez Zarząd

Województwa wręczyli wyróżnionym: marszałek Witold Kozłowski, członek Zarządu Iwona Gibas i wiceprzewodniczący Sejmiku Wojciech Skruch.

Na ryglickim rynku na uczestników czekały degustacje potraw regionalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich, degustacje win i miodów, a także występy zespołów regionalnych.

Niechaj będzie mi wolno wszystkim Państwu ‒ małopolskim sołtysom obecnym dzisiaj w Ryglicach ‒ przekazać słowa największego uznania i podziękowań za to, że jesteście tak oddani swojej pracy na rzecz innych, że dzięki wam małopolskie wsie się zmieniają, stają się miejscami o jakich marzyli i marzą mieszkańcy. Mimo różnych doświadczeń, różnego stażu w pełnieniu funkcji sołtysa na pewno łączy wszystkich Państwa autentyczna chęć zmieniania na lepsze małopolskiej wsi i ułatwiania życia jej mieszkańcom

– mówił Witold Kozłowski.

Tytuł „Najlepszego Sołtysa Województwa Małopolskiego A.D. 2021” i I miejsce przyznano Panu Łukaszowi Korczykowi z sołectwa Jawiszowice w Gminie Brzeszcze. II miejsce zajęła Pani Elżbieta Rzepka z sołectwa Porąbka Uszewska w Gminie Dębno, III miejsce – Pan Piotr Szczerba z sołectwa Wola Łużańska w Gminie Łużna. Nagrodę Specjalną Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymał Pan Jan Macioł z sołectwa Skomielna Biała w Gminie Lubień.

Źródło-Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *