ZNAKOMITY WYSTĘP KOLARZY LUBONIA W JABŁONNEJ KOŁO WARSZAWY

W Jabłonnej koło Warszawy odbyła się pierwsza edycja zawodów Sixt SIXT Puchar Mazowsza MTB XC. Z powodów pandemii oraz braku innych zawodów, na starcie stanęło blisko 500 zawodników w tym cała Polska czołówka oraz kilkunastu zawodników z Czech. Na dosyć trudnej

technicznie ale bardzo szybkiej trasie nie mogło zabraknąć zawodników ze Skomielnej Białej, którzy spisali się wręcz znakomicie. W kategorii do 18 lat zwycięstwo zanotowała Kinga Żur, 3 była Agnieszka Tylka. W kategorii do 16 lat zwyciężył Świder Brajan wśród chłopców, a wśród dziewczyn Sara Bodkowska była druga. Również drugie miejsce do lat 23 zajął Stanisław Nowak przegrywając finisz dosłownie o błysk szprychy. Ponadto do lat 12 Olga Ostafin zajęła 5, a Inga Ostafin 6 miejsce. Jarosław Żur zajął 6, Maciek Biedrończyk siódme miejsce do lat 23. W dziesiątce znaleźli się również 9 Wiktoria Jaromin, 8 Leszek Świder, 10 Jakub Półchłopek. Jest też druga dobra wiadomość. Dobry występ dwa tygodnie temu na Pucharze Polski w Krynicy oraz ten w Jabłonnej zaowocował tym iż Kinga Żur oraz Staszek Nowak są już prawie pewni występów w Reprezentacji Polski na majowych zawodach Pucharu Świata w Czechach i Niemczech! 3M Orbea Polska Chlebeksport.pl Gmina Lubień Gmina Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Lubniu Sołectwo Skomielna Biała rowery.pl Bank Spółdzielczy w Mszanie Dolnej Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Starostwo Powiatowe w Myślenicach – Powiat Myślenicki.