29 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

W dniu 31 stycznia uczestnicy 6-36 Hufca Pracy w Skomielnej Białej wzięli udział w 29 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Do udziału w zbiórce, która w tym roku miała inny charakter niż dotychczasowe dedykowana została wsparciu oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyce głowy zgłosiło się

5 chętnych wolontariuszy: Marysia, Julka, Kasia, Bartek i Dawid. Aby dobrze spełnić swoją misję i godnie reprezentować jednostkę wzięli oni udział w spotkaniu z panią Karoliną, koordynatorką rabczańskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która przekazała im najważniejsze informacje związane z finałem w tym procedury sanitarno-epidemiologiczne związane z pandemią. W niedzielę rano młodzież pod opieką wychowawców odebrała ze sztabu rabczańskiego # 4903 identyfikatory, puszki i została przydzielona do kwestowania przy Kościołach w Skomielnej Białej i Chabówce. Po całym dniu grupa wolontariuszy spotkała się ponownie w sztabie WOŚP by policzyć uzbierane środki i odebrać dyplomy za udział w akcji. Podczas tegorocznego finału WOŚP można było wylicytować koszulkę, którą zaprojektował uczestnik hufca Piotr. Był to także nasz wkład. To ważne aby w tych trudnych dla wszystkich czasach poświęcić czas, dzielić się dobrem i pomagać tym, którzy potrzebują naszej pomocy.

Fot. 1 Spotkanie z koordynatorem WOŚP ze sztabu # 4903

Fot. 2 Uczestnicy po odebraniu puszek i identyfikatorów.

Fot. 3, 4 Kwestująca młodzież.

Fot. 5 Po udanej zbiórce na rzecz WOŚP.

Fot. 6. Koszulka do licytacji.

Tekst i zdjęcia – Marta Augustyn

2 Odpowiedzi na 29 FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

  • olo mówi:

    a 0wsik za aborcją…

  • obserwator mówi:

    kto mi to wytłumaczy jak to jest, z jednej strony Owsiak zbiera pieniądze niby na ratowanie życia chorych dzieci, a z drugiej popiera zabijanie bezbronnych i staje po stronie aborcji. Może to zrównoważyć, tu nie zabijać, a tam nie zbierać…?…..jedyna taka ,, organizacja” gdzie nieletni mogą zbierać kasę…? ..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *