OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY – MIAŁ PONAD 2,5 PROMILA

Czujnością i odpowiedzialnością wykazali się pracownicy jednej z firm powiatu myślenickiego, którzy nie pozostali obojętni na sygnały świadczące o tym, że kierowca pojazdu, z którym mieli styczność może być pod wpływem alkoholu. Ich podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili policjanci myślenickiej drogówki.

Nietrzeźwi kierowcy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Właśnie tak zachowali się 28 października br. pracownicy jednej z firm powiatu myślenickiego. Od jednego z pracowników wyczuli woń alkoholu. W związku z powyższym nie został dopuszczony do pracy i polecono mu wracać do domu. Niestety 47 –latek nie zachował się rozsądnie i postanowił, że wróci do domu samochodem. Kiedy odjechał czujni pracownicy wybiegli z za nim i zdołali go zatrzymać i uniemożliwić mu dalszą jazdę. Nietrzeźwy mieszkaniec gminy Myślenice prowadził samochód po drodze publicznej. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Apelujemy, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat.  Źródło-KPP Myślenice

Jedna odpowiedź na OBYWATELSKIE ZATRZYMANIE PIJANEGO KIEROWCY – MIAŁ PONAD 2,5 PROMILA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *