INFORMACJA DLA PACJENTÓW OŚRODKA ZDROWIA W LUBNIU

Szanowni Pacjenci

W związku z panującą pandemią, która mocno zaznacza się na naszym terenie, w tym również w naszym Ośrodku Zdrowia (na dziś 3 osoby personelu chore na COVID-19) uprzejmie prosimy o przestrzeganie poniższych zasad:

W sytuacjach zagrażające życiu (np.: zawał, utrata przytomności, zadławienie, wypadek lub podobne) zawsze należy dzwonić po POGOTOWIE
W pozostałych przypadkach wymagających porady medycznej należy:


Zarejestrować się wyłącznie telefonicznie
Czekać o wyznaczonej porze na odbiór telefonu od lekarza udzielającego teleporady
Jeśli lekarz stwierdzi konieczność osobistej wizyty w Ośrodku, należy przyjść na dokładnie wyznaczony czas (nie wcześniej) i zameldować się w rejestracji (głośnik na zewnątrz budynku). Należy mieć na sobie czystą maseczkę, a pacjenci z podejrzeniem COVID-19 nowe rękawiczki jednorazowe.
Należy zgłaszać, każde odwołanie wizyty (również szczepień!)
Na terenie Ośrodka należy jak najczęściej odkażać ręce (albo rękawiczki), nie zdejmować maseczki i ściśle wykonywać polecenia personelu.

Informacja dla pacjentów, którzy chcą wyłącznie recepty na stale przyjmowane leki.

Prosimy o:

Kontakt wyłącznie telefoniczny lub mailowy
Pobieranie recept na dłuższe okresy (najlepiej roczne). Takich recept nie ma konieczności realizować od razu. Recepty mają roczną ważność i można je zrealizować w dowolnym terminie w ciągu roku. Nie ma też przymusu na ich realizację.
Serdecznie namawiamy osoby korzystające z internetu o rejestrację w portalu pacjent.gov (IKP).

Prosimy informować rejestrację o posiadaniu konta IKP. Będziemy wtedy udostępniać adres mailowy, na które będzie można zgłaszać zapotrzebowanie na recepty lub skierowania. Prosimy o cierpliwość w dzwonieniu do Ośrodka. Prosimy o załatwianie spraw wyłącznie pilnych i koniecznych w poniedziałek. Szczególnie w poniedziałki Ośrodek obsługuje ogromną ilość pacjentów (do 200), więc proszę się nie dziwić, że ciężko się jest do nas dodzwonić. Ilość dzienna pacjentów w pozostałe dni to 100-150. Aktualnie Ośrodek z powodu zachorowań personelu będzie pracował wolniej. Prosimy o wyrozumiałość. W sytuacji dalszych zachorowań personelu istniej możliwość kwarantanny całej placówki. Dbajmy o siebie nawzajem!
Źródło-UG w Lubniu

Jedna odpowiedź na INFORMACJA DLA PACJENTÓW OŚRODKA ZDROWIA W LUBNIU

  • Anna mówi:

    A ja polecam urządzenie medyczne ratujące życie w przypadku zadławienia, lifevac. Można je kupić w sieci i na prawde dziala/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *