DZIAŁANIA MAŁOPOLSKICH POLICJANTÓW W PIERWSZYM DNIU OBJĘCIA KRAJU ŻÓŁTĄ STREFĄ

W związku z wprowadzeniem w całym kraju żółtej strefy (z wyjątkiem miejsc, gdzie obowiązuje strefa czerwona) małopolscy policjanci sprawdzali, czy respektowane są aktualne obostrzenia epidemiologiczne. Wobec osób,  które łamały przepisy z premedytacją funkcjonariusze kierowali się zasadą „zero tolerancji”. Niestety ciągle spotykamy się przypadkami braku odpowiedzialności za życie i zdrowie innych. Dziś było to szczególnie widoczne podczas

kilku manifestacji na terenie Małopolski.
Dotychczas egzekwowaliśmy przepisy dotyczące noszenia maseczek, czy przewozu osób w komunikacji zbiorowej. W tym celu dokonywaliśmy m.in. sprawdzeń środków transportu zbiorowego i placówek handlowych. Kontrolowaliśmy także miejsca organizowania wesel i innych imprez okolicznościowych, również z inspektami sanepidu. Uwzględnialiśmy przy tym specyfikę poszczególnych stref (czerwona, żółta, zielona). Opisane czynności będą kontynuowane, jednak z pewnością rzadziej będziemy pouczać, a częściej nakładać mandaty. Do tej pory za brak maseczki małopolscy policjanci pouczali średnio aż 9000 osób miesięcznie, ale taka forma działania niestety nie spowodowała zmniejszenia ilości stwierdzanych naruszeń. Z tego powodu wprowadzamy taktykę „zero tolerancji”. Taki sposób działania wynika tylko i wyłącznie z konieczności ochrony zdrowia i życia ludzkiego.
Od soboty obowiązuje nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej na terenie całego kraju. W związku z tym do najpopularniejszych miejsc publicznych skierowaliśmy większą ilość patroli niż zwykle. Policjanci służby patrolowej zwracali dzisiaj uwagę na przestrzeganie nowych i dotychczasowych obostrzeń, przy czym pamiętać należy, że realizują oni także standardowe policyjne zadania.
W kilku małopolskich miastach, m.in. w Krakowie i Nowym Sączu, odbyły się dziś zgromadzenia publiczne, w tym przeciwników obostrzeń sanitarnych. Osoby te nie miały maseczek i nie zachowywały odpowiednich odległości od siebie. Lekceważenie przez te osoby elementarnych zasad sanitarnych, to lekceważenie życia, zdrowia innych. To także wykroczenie, dlatego policjanci po zakończeniu zgromadzeń legitymowali sprawców tych naruszeń. W Krakowie nałożono 46 mandatów, a wobec 23 osób zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu. W Nowym Sączu, w związku naruszeniem obowiązujących przepisów, przedstawiciel urzędu miasta rozwiązał zgromadzenie, natomiast policjanci wobec osób nieprzestrzegających obostrzeń w trakcie zgromadzenia skierują 35 wniosków o ukaranie do sądu. Pełnymi danymi dotyczącymi stosowanych sankcji w ciągu całego dnia na terenie województwa będziemy dysponować jutro.
Przypominamy! Z obowiązku zasłaniania ust i nosa zwolnione są osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie z przeciwskazaniami. Źródło-KPP Myślenice

Jedna odpowiedź na DZIAŁANIA MAŁOPOLSKICH POLICJANTÓW W PIERWSZYM DNIU OBJĘCIA KRAJU ŻÓŁTĄ STREFĄ

  • OBUDZMY SIĘ POLACY mówi:

    .Proszę sobie przeczytać” akt” BO TONIE JEST USTAWA . Karę w POLSCE można nałożyć wyłącznie z USTAWY. To co robi obecnie policja to BEZPRAWIE. Na szczęście SĄDY nie dały się OGŁUPIĆ i odrzucają wnioski policji.CHWAŁA IM Z TO.Bo znaczna część policji zapomniała na co przysięgała.CO do maseczek to chyba każdy już wie że większość z nich nic nie daje a wręcz szkodzi.Jeśli ktoś ma wiedzę i chce ją nosić to O.K.SZKODA TEN CYRK SŁUŻY NASZEMU ZNIEWOLENIU.Smutne jest to gdzie podziała się ODWAGA POLAKÓW,I UMIŁOWANIE PRAWDY ,WOLNOŚCI.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *