WŁADYSŁAW ŁOPATA (*1939 – +2020)

Władysław ŁOPATA urodził się 25 lutego 1939 roku w Skomielnej Białej, był synem Stanisława i Zofii z domu SPYRKA. Szkołę Podstawową ukończył w Skomielnej Białej.  Członek Ochotniczej Straży Pożarnej w Skomielnej Białej, w młodości działał w grupie

teatralnej (obecnie Teatr im. Franciszka MACIOŁA).
W dniu 20 lipca 1964 roku złożył egzamin w rzemiośle „malarstwo” przed Komisją Izby Rzemieślniczej w Krakowie.
W lipcu 1966 roku poślubił Marię z domu SŁOWIAK.
Władysław ŁOPATA był jednym z pomysłodawców i współzałożycieli Spółki Wodnej „Za Górą”. Od momentu powstania Spółki – od lata 1985 roku – był przez kolejne kadencje Przewodniczący Zarządu, w kolejnych latach pełnił także inne funkcje w Zarządzie tej Spółki Wodnej.
W pierwszych wolnych wyborach do samorządu terytorialnego, które odbyły się w niedzielę 27 maja 1990 roku został wybrany radnym Gminy Lubień, funkcję tą pełnił do 1994 roku.
Zaangażowany w budowę obelisku upamiętniającego tragiczne wydarzenia, jakie rozegrały się w Skomielnej Białej w dniu 3 września 1939 roku.
Przez lata Władysław ŁOPATA był rzemieślnikiem – prowadził firmę malarską, świadczącą również usługi dla ludności. W ramach prowadzonej działalności wykonywał dwukrotnie malowanie wnętrz kościoła parafialnego.
Władysław ŁOPATA zmarł 3 października 2020 roku.
Wspólne modlitwy przy zmarłym odbędą się 6 października br. o godzinie 18.30 w kaplicy cmentarnej, oraz 7 października br. o godzinie 14.30 w kościele parafialnym.
Msza Święta Żałobna odprawiona zostanie w kościele pod wezwaniem Św. Sebastiana w Skomielnej Białej w środę 7 października br. o godzinie 15.00.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *