CZERWONA STREFA W NASZYM POWIECIE CORAZ BLIŻEJ

Starostwo Myślenickie we współpracy z Powiatową Stacją SANEPID monitoruje na bieżąco sytuację epidemiologiczną. Wczoraj, 28 września, odnotowaliśmy ponowny, duży wzrost potwierdzonych zakażeń koronawirusem: przez weekend przybyły 53 przypadki, czyli więcej niż w weekend poprzedzający wprowadzenie dla naszego powiatu żółtej strefy.

Jeżeli liczyć nowe zakażenia od

ubiegłej niedzieli, czyli dnia po wprowadzeniu żółtej strefy, to jest ich 125. Brakuje niewiele, konkretnie 28, aby spełnić stosowane do tej pory minimalne kryteria czerwonej strefy.

Sytuacja może się zmienić, ale warto wiedzieć już teraz, jakie obostrzenia czekają nasz powiat, gdyby pojawił się liście powiatów „czerwonych” w Rozporządzeniu Rady Ministrów.

Jeżeli powiat myślenicki znajdzie się na „czerwonej liście”, to w porównaniu ze strefą żółtą, pojawi się wiele więcej ograniczeń niż do tej pory.

Najważniejsze z nich to m.in.:

obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej,
zmniejszenie liczby osób na weselach i innych uroczystościach rodzinnych do 50 osób,
ograniczenia dotkną też zgromadzeń w kościele, możliwe będzie 50% obłożenia budynku z obowiązkiem zakładania maseczek.
wydarzenia sportowe będą odbywać się bez widowni, a imprezy kulturalne będą musiały być odwołane. W busach będzie mogło być zajętych 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Jedynie w zakresie handlu i usługach salonów kosmetycznych i fryzjerskich – bez zmian.

Nowych zakażeń jest dużo, ale nadal, na szczęście nie ma dużych ognisk zakażeń, tylko raczej pojedyncze przypadki, nie ma też zakażeń w miejscach, gdzie przebywa w jednym miejscu dużo seniorów, czyli w domach pomocy społecznej czy w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym – mówi starosta Józef Tomal.
Źródło-Powiat Myślenice

Jedna odpowiedź na CZERWONA STREFA W NASZYM POWIECIE CORAZ BLIŻEJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *