MYŚLENICCY POLICJANCI ZATRZYMALI DWÓCH DEALERÓW NARKOTYKOWYCH

W wyniku działań myślenickich kryminalnych 23 września br. Sąd Rejonowy w Myślenicach wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu dwóch mężczyzn z województwa śląskiego, którzy rozprowadzali znaczne ilości narkotyków m.in. na terenie powiatu myślenickiego. Stała walka myślenickich kryminalnych z narkotykami

przynosi efekty. W ciągu ostatnich miesięcy policjanci zatrzymywali pomniejszych dilerów. W toku prowadzonych czynności okazało się, że w wielu przypadkach narkotykowe powiązania sięgają poza granice Małopolski. Jak ustalili policjanci, znaczne ilości narkotyków przyjeżdżały ze Śląska. Trop prowadził do jednej z miejscowości w powiecie cieszyńskim oraz do Jastrzębia-Zdroju.

W poniedziałek (21 września br.) kryminalni z samego rana wyruszyli na Śląsk. Efektem ich działań okazało się zatrzymanie dwóch mężczyzn. 43-latek z powiatu cieszyńskiego został zatrzymany w domu, skąd trafił prosto do Myślenic. Natomiast 19-latek z Jastrzębia-Zdroju spotkał policjantów gdy wracał do swojego mieszkania. Próbował ratować się ucieczką – najpierw pieszo, a później nawet samochodem, jednak na nic to się zdało i po kilku minutach na jego nadgarstkach zamknęły się kajdanki. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli ponad 1 kilogram marihuany. Podobnie jak jego znajomy trafił do Myślenic. Według ustaleń kryminalnych, podejrzani od lipca 2018 roku wprowadzili w obieg ponad 3 kilogramy marihuany, za łączną wartość ponad 35 tysięcy złotych.

23 września br. obydwaj usłyszeli zarzuty w myślenickiej prokuraturze. Starszy z zatrzymanych miał sprowadzać i rozprowadzać narkotyki z Czech, młodszy sprzedawał towar zakupiony w kraju. W obydwu przypadkach sąd zastosował trzymiesięczny areszt. Tam, poczekają na wyrok. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło-KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *