ŚWIATŁOWODY NA TERENIE GMINY LUBIEŃ I SIEĆ OSE

Na ukończeniu znajduje się budowa sieci szerokopasmowej FTTH w naszej gminie. Projekt bodowy Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (tzw. OSE) zainicjowany przez Ministra Cyfryzacji na terenie naszej gminy jest realizowany przez firmę  Fiberlink z Mogilan z którą współpracujemy. Miejscowości objęte jej zasięgiem to Lubień, Tenczyn i Krzeczów. W Skomielnej Białej sieć

OSE będzie świadczona na światłowodach lokalnego operatora firmy WikNet z Rabki-Zdroju.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od pracownika firmy Fiberlink wynika, że do końca czerwca br. szkoły będą już korzystać z Internetu, wtedy też kończy się projekt budowy sieci. Natomiast gospodarstwa domowe będą mogły zostać podłączone do sieci od początku lipca. Sama procedura podłączenia klienta prywatnego, jak przekazał pracownik tej firmy, może trwać do miesiąca od podpisania umowy. Uzyskaliśmy również informację, że w Lubniu i Krzeczowie operator przewidział w projekcie budowlanym możliwość podłączenia szkół i prywatnych domów, natomiast w Tenczynie podłączona zostanie tylko szkoła.

W Skomielnej Białej firma WikNet świadczy usługi dostępu do Internetu na łączach światłowodowych już od dawna. Z informacji otrzymanych od pracownika firmy WikNet wynika że większość gospodarstw domowych w Skomielnej Białej ma już możliwość podłączenia się do sieci światłowodowej. Źródło-UG w Lubniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *