POMOC OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W LUBNIU DLA MIESZKAŃCÓW OBJĘTYCH KWARANTANNĄ

Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubniu uprzejmie informuję, że zgodnie z wytycznymi Wojewody Małopolskiego mieszkańcy gminy Lubień objęci kwarantanną, którym rodzina lub osoby z ich otoczenia nie są w stanie pomóc, mogą zgłaszać do naszego Ośrodka sprawy dotyczące potrzeby zabezpieczenia

pomocy w formie posiłków lub produktów żywnościowych. Pracownicy Ośrodka, po zweryfikowaniu takich informacji przekażą ją do realizacji odpowiednim służbom . Kontakt telefoniczny : (18) 26 82 123 lub 515 758 785 (tel. kom. dostępny w godz. od 8:00 do 19:00)
Dla osób starszych, niepełnosprawnych, przewlekle chorych NIE PODLAGAJĄCYCH KWARANTANNIE (niezarażonych koronawirusem i nie podejrzanych o zakażenie koronawirusem) istnieje również możliwość organizacji pomocy w formie zakupów produktów żywnościowych i leków.
Prosimy o stosowanie się do wszystkich komunikatów i zaleceń wydawanych przez rząd, wojewodę i służby epidemiologiczne. Więcej informacji na temat zagrożenia i zaleceń w tym zakresie mogą państwo uzyskać pod adresem: https://www.gov.pl/web/koronawirus.

Platforma dla obywateli dot. coronawirusa COVID – 19
W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiono platformę https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacychprzeznaczoną dla obywateli, którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z ośrodkami pomocy społecznej.  Źródło-UG w Lubniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *