OD 1 MARCA WPROWADZENIE KODÓW KRESKOWYCH NA WORKI Z ODPADAMI

Od 1 marca 2019 r. wprowadzony zostaje w gospodarce odpadami komunalnymi system unikalnych kodów kreskowych, które otrzymują Państwo w załączeniu. Każdy kod jest oznaczony miejscowością oraz numerem budynku i napisem frakcji. Właściciele nieruchomości zamieszkałych

zobowiązani są do naklejania na worki lub pojemniki przeznaczone do zbiórki odpadów komunalnych kodów kreskowych zapewnianych przez gminę.

Worki/pojemniki na wszystkie frakcje odpadów muszą być tylko i wyłącznie 120 l.

Kody kreskowe służą identyfikacji ilości i rodzajów odpadów komunalnych odbieranych z nieruchomości. Działania te wynikają z ustawowego obowiązku zwiększania przez gminy poziomu segregacji odpadów, oraz kontroli nieruchomości, na których zdeklarowana jest segregacja, wskażą, czy z danej nieruchomości oddano odpady zgodnie z deklaracją o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Umożliwiają też lepszą kontrolę nad wykonywaniem usług przez przedsiębiorców odbierających odpady komunalne tj. m.in. czy odpady zostały odebrane zgodnie z harmonogramem oraz zaliczone do odpowiednich frakcji. Obowiązek kontroli wynika z art. 9u Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z 2018 r. poz. 1454 z późn. zm.).

Należy podkreślić, że stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi jest niższa, gdy właściciel nieruchomości zadeklaruje segregację odpadów i ściśle trzymają się segregacji tych odpadów, nie wykazując odpadów zmieszanych.

System identyfikacji oddawanych odpadów dotyczy tylko nieruchomości zamieszkałych. W przypadku nieruchomości, na której nie ma złożonej deklaracji na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych, odpady nie zostaną odebrane.

Gdy skończą się kody na określoną frakcję odpadów, prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Lubień, pokój nr 1, tel. 18/2693909.
Źródło-UG Lubień

10 Odpowiedzi na OD 1 MARCA WPROWADZENIE KODÓW KRESKOWYCH NA WORKI Z ODPADAMI

 • HALINA mówi:

  Wszystko okej tylko ja się pytam zakupiłem kosz od tej firmy co wywozi śmieci i co zrobić z koszem ,bo już się nie nadaje ja segregowałem śmieci, teraz tylko worki i jeszcze jedno jest kod niesegregowane więc gdzie go nalepić nawet w gminie nie wiedzą a gdzie włożyć rozbite szyby- do worka? Wg mnie kosz powinien zostać i tam wkładać niesegregowane śmieci wraz z tym kodem kreskowym. Ciekawa jestem jak oni będą szukać tych kodów na workach przy odbiorze tyle worków a kod taki malutki a jak ktoś przylepi ze spodu worka to szukanie zajmie troche czasu. Oj zejdzie im teraz na ten odbiór ale za to się płaci.

 • PAWIAN ;-) mówi:

  Tragedia nawet śmieci już nie będą prywatne sprawdza wszystko

 • Osioł mówi:

  Zdecyduj się jaką masz płeć, bo ciężko się czyta twój wpis.

 • HALINA mówi:

  obojniak taka płeć- ośle

 • płacz człowieku i płać mówi:

  a chusteczki do noska, ręcznik papierowy to w piecu spalić czy do potoka wywalić

 • Łucja mówi:

  Jeśli p.Gackowi nie opłaca się zbierać za tą stawkę co do tej pory to trzeba ogłosić przetarg,Dla indyeidualnych odbiorców to jest i tak duże obciążenie finansowe a co dopiero po nowych stawkach.Dla p.Gacka to niezły biznes Najlepszym wyjściem jest system workowy opłacisz za każdy worek odpadów,,Ile produkujesz śmieci za tyle płacisz ,a nie jak do tej pory od ilości osób.gdzie są ci radni jak ludzie ich wybrali to teraz trzymają stronę biznesmenów a nie ludzi

 • skomielnianka mówi:

  a co z RODO ja np.nie zgadzam się na udostepnianie przez gminę moich danych osobowych dla firm

 • W mówi:

  Tak system workowy byłby świetny bo nikt nie oddawał by śmieci( PŁACISZ ZA TYLE ZA ILE ODDAJESZ:D ) jakimś dziwnym trafem po prostu same by znikały :) BRAVO!

 • STASEK mówi:

  ja palę 60 papierosów na dzień to jest 1800 miesięcznie razy 3 to 5400 sztuk to ja się pytam gdzie te pety wsadzić jak jest 1 kod kreskowy a drukarki nie mam-proszę o poradę. Niektóre pety przez nerwy nie dogaszam i znów po worek do sołtysa a po kod do Lubnia oj Duda się weżmie oj weżmie

 • MALWINA mówi:

  wozić śmieci koło szkoły zrobić godzinę wychowawczą uczniowie niech sortują i wszystko będzie super.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *