IV WALENTYNKOWY BAL CHARYTATYWNY

W remizie OSP w Skomielnej Białej, pod honorowym patronatem posła na Sejm Edwarda Siarki i burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra, odbył się IV Walentynkowy Bal Charytatywny zorganizowany przez Polskie Stowarzyszenie na

Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Rabce-Zdroju. Atrakcjami wieczoru była zabawa przy muzyce zespołu MELODIKA, występ kabaretu Truteń ze Skawy i licytacja fantów przekazanych na akcję charytatywną, którą prowadziła Katarzyna Florek.
Zebranych gości powitały Józefa Nizioł, prezes rabczańskiego koła PSONI i jej zastępca Bożena Sularz. – Z całego serca dziękujemy uczestnikom zeszłorocznego balu za Wasz piękny gest pomocy, za wsparcie naszej działalności, a także osobom, które nie uczestniczyły w balu, a wpłaciły darowiznę – mówiły.

Ogółem dochód z balu w 2018 r. wyniósł 26 522,00 zł, który zwiększył środki gromadzone na budowę szybu windowego, zakup i montaż windy – mówiły. – W 2018 r. do zbiórki funduszy na ten cel przyłączyło się wielu prywatnych przedsiębiorców oraz osoby fizyczne wpłacające darowizny. Pozyskaliśmy też środki z 1% w wysokości 45 tys. zł oraz ze zbiórek publicznych. Wszystkim, którzy nas wspierają z głębi serca dziękujemy. W chwili obecnej zgromadzone fundusze wystarczają na budowę szybu i prace wykończeniowe, natomiast na zakup i montaż windy nadal zbieramy brakujące środki. Koszt planowanej inwestycji jest ogromny ( winda 8-mio przystankowa przelotowa, szyb 12 m wysokości).

Po powitaniu głos zabrał burmistrz Leszek Świder. Włodarz Rabki-Zdroju gratulował członkom stowarzyszenia działalności i jej efektów. – Nie jest sztuką pomagać komuś, gdy wiem, że nam odda, wróci, wynagrodzi. Sztuką jest pomagać i czerpać z tego radość. Mając świadomość, że pomagając innym przyczyniamy się do tego, że są z tego zadowoleni – mówił, życząc wszystkim dobrej zabawy.

W imieniu patrona honorowego balu posła Edwarda Siarki głos zabrał radny wojewódzki Marek Wierzba. Życzył on wszystkim zebranym miłej zabawy, gratulował organizatorom inicjatywy, a wszystkim, którzy przyczyniają się do pomocy osobom niepełnosprawnym, dziękował.

Bożena Sularz odczytała list od starosty powiatu nowotarskiego Krzysztofa Fabera. „Szanowna Pani Józefa Nizioł Przewodnicząca Zarządu Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rabce-Zdroju. Serdecznie dziękując za zaproszenie na Bal Charytatywny z przykrością informuję, iż z powodu wcześniej zaplanowanych obowiązków służbowych nie mam możliwości uczestnictwa w tym wydarzeniu. W tym wyjątkowym dniu dziękuję wszystkim członkom Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koła w Rabce- Zdroju za ogromny wkład pracy i zaangażowanie w pomoc osobom z niepełnosprawnościami, a także wspieranie ich bliskich. Godny uznania jest fakt, że dostrzegając potrzeby podopiecznych podejmują się Państwo w organizacji wydarzeń służących nie tylko gromadzeniu niezbędnych środków, ale też podnoszeniu świadomości o niepełnosprawności oraz integracji społeczności lokalnej. Życzę Organizatorom dzisiejszego Balu niegasnącego entuzjazmu i wytrwałości, by dobro, które dajecie od siebie wracało ze zdwojoną siłą i wzbudzało wszechobecną wdzięczność. Podopiecznym Stowarzyszenia składam życzenia zdrowia, radości i satysfakcji z codziennych osiągnięć, zaś wszystkim Gościom wyśmienitej zabawy połączonej z otwartością serca.
List do uczestników balu przesłała również posłanka Anna Paluch. „Bardzo dziękuję za zaproszenie na Walentynkowy Bal Charytatywny w Skomielnej Białej. Niestety z uwagi na podjęte wcześniej zobowiązania poselskie nie mogę osobiście uczestniczyć w tym radosnym wydarzeniu. Szanowni Państwo! Jak napisał nasz Wielki Rodak, Święty Papież Jan Paweł II, w adhortacji apostolskiej Redemptionis donum: „Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto rozdaje, kto zdolny jest dawać”. Miernikiem dojrzałości społeczeństwa jest to, w jaki sposób traktuje się osoby najbardziej potrzebujące, a zwłaszcza osoby z niepełnoprawnością intelektualną, wymagające szczególnej opieki, wrażliwości i troski, dlatego darzę wielkim szacunkiem Państwa codzienną, wymagającą pracę, jak również doceniam wszelkie starania, zmierzające do integracji i zaktywizowania osób niepełnosprawnych w życiu społecznym. Mam nadzieję, że uda się Państwu osiągnąć zamierzony cel i zebrać niezbędne fundusze na windę dla osób niepełnosprawnych z rabczańskiego ośrodka, która z pewnością ułatwi codzienne funkcjonowanie. Wszystkim uczestnikom balu życzę zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i wspaniałej zabawy” – życzyła.

Organizatorzy podziękowali wszystkim, dzięki którym mógł odbyć się bal:

– Członkom Zarządu OSP w Skomielnej Białej za nieodpłatne użyczenie sali i zaplecza gastronomicznego oraz za wszelką pomoc i życzliwość,

– Zespołowi MELODIKA, który już po raz czwarty charytatywnie gra na naszym balu,
– Za przyjęcie naszego zaproszenia dziękujemy Kabaretowi TRUTEŃ, który swoim występem uświetnił dzisiejszy wieczór

– Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Haliny Zając właścicielki Firmy „Łasuch”, która mimo wielu innych zobowiązań nie odmówiła nam pomocy, oraz pracownicom tej firmy, które wsparły nas profesjonalną pomocą przy sporządzaniu posiłków na dzisiejszy bal oraz za obsługę kelnerską.

– Serdeczne podziękowania należą się rodzicom i przyjaciołom, którzy nie szczędząc czasu i trudu, pomagali przy organizacji balu, oraz upiekli pyszne ciasta

– serdeczne podziękowania kierujemy do wielu firm, artystów i przyjaciół, którzy przekazali swoje autorskie prace i wiele cennych oraz atrakcyjnych przedmiotów na dzisiejszą akcję charytatywną, otrzymaliśmy również dary od rodaków mieszkających w USA

– Dziękujemy pracownikom naszej placówki za wykonanie pięknych dekoracji i udekorowanie sal balowych. Dziękujemy Pani Marcie Augustyn Komendant Hufca Pracy w Skomielnej Białej za zorganizowanie grupy wolontariuszy, oraz wszystkim, którzy bezinteresownie zaangażowali się w organizację dzisiejszego balu i w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszego wieczoru. Źródło-UM Rabka-Zdrój Fot-M Augustyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *