BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIWKO SEPSIE

Program szczepień ochronnych przeciwko meningokokom typu C, wywołującym sepsę Powiat Myślenicki kontynuuje nieprzerwanie od 2008 r. Wśród dzieci jest to szczególnie niebezpieczna choroba, ponieważ może doprowadzić do ciężkich powikłań, a nawet do śmierci. Warto zaznaczyć,

że szczepienia przeciw meningokokom typu C nie są objęte refundacją, ale od 2005 r. wpisano je jako zalecane w Programie Szczepień Ochronnych.
W związku z prowadzonym programem, zainteresowani rodzice, których dzieci zamieszkują Powiat Myślenicki mogą skorzystać z oferty i bezpłatnie zaszczepić swoje dziecko. Warunkiem jest zakwalifikowanie do szczepienia po wykonaniu badania przez lekarza rodzinnego oraz wyrażenie zgody przez rodzica/opiekuna prawnego na wykonanie szczepienia. Do udziału w programie zapraszamy głównie dzieci, które ukończyły 1 rok życia, zamieszkujące teren powiatu myślenickiego. Możliwe jest także zaszczepienie starszych dzieci, które z rożnych przyczyn, we wcześniejszych edycjach programu, nie zostały zaszczepione.

Szczepienia współfinansowane są przez Gminy: Dobczyce, Wiśniowa, Tokarnia, Sułkowice, Lubień, Pcim. Na terenie Gminy Lubień udział w programie bierze Ośrodek Zdrowia LUB-MED Lubień 475 telefon 18 268 20 12 Źródło-Powiat Myślenice

Jedna odpowiedź na BEZPŁATNE SZCZEPIENIA PRZECIWKO SEPSIE

  • ? mówi:

    Sepsą nie można się zarazić, bowiem jest to zespół objawów. Zarazić można się bakteriami lub innymi drobnoustrojami, które w pewnych warunkach i u pewnych osób mogą wywołać zakażenie prowadzące do sepsy.Nie ma szczepionki przeciwko sepsie, istnieją jednak skuteczne szczepienia zabezpieczające przed zakażeniem poszczególnymi bakteriami wywołującymi sepsę. Aktualnie dostępne są szczepionki przeciwko Haemophilus influenzae typu b (Hib), Neisseria meningitidis grupy C i A oraz dwa rodzaje szczepionek przeciwko wybranym serotypom pneumokoków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *