NIE ZATRZYMAŁ SIĘ DO KONTROLI DROGOWEJ – BYŁ PIJANY I BEZ PRAWA JAZDY

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami. Jak się okazało mężczyzna miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie i nie posiadał prawa jazdy. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Zgłoszenie o nietrzeźwym

kierowcy odebrał dyżurny myślenickiej komendy 28 października około godz. 19:30. Z informacji wynikało, że ma się on poruszać Zakopianką w kierunku Tenczyna, osobowym volkswagenem.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z myślenickiej drogówki. Mundurowi ustawili się w Lubniu, w miejscu gdzie kończy się droga ekspresowa. Po chwili zauważyli wskazany samochód i podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Kierujący jednak zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać próbując uniknąć kontroli. Mundurowi ruszyli w pościg za autem. Pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierowca nie zatrzymywał się. Dopiero kiedy radiowóz wyprzedził volkswagena, odcinając mu dalszą drogę ucieczki pościg dobiegł końca.

Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się ,że miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo podczas sprawdzania w policyjnych systemach funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Gminy Myślenice nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz 33-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Zgodnie z przepisami, za popełnione przestępstwo jakim jest nie zatrzymanie się do kontroli drogowej grozić mu może kara do 5 lat pozbawienia wolności. Źródło-KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *