GAUDIUM CZYLI RADOŚĆ!

Koniec roku to czas rozliczeń i podsumowań, czas wspominania pięknych chwil i snucia planów na przyszłość. Miniony rok był dla chóru Gaudium czasem wielkiej pracy i równie

wielkiej radości oraz dowodem na to, że warto śpiewać i dzielić się tą pasją z innymi.
A oto jak rok 2017 zapisał się we wspomnieniach chórzystów:
„Cotygodniowe spotkania, wspólny śpiew i wyjazdy dostarczały nam wiele radości. 17 stycznia wzięliśmy udział w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Sułkowicach, gdzie zajęliśmy pierwsze miejsce. 3 kwietnia pojechaliśmy do Niepołomic na Ogólnopolski Konkurs Chórów, skąd przywieźliśmy dyplom z „Brązową struną”. Mieliśmy ogromną satysfakcję, że mogliśmy tam stanąć na scenie obok znamienitych chórów z całej Polski. W kwietniu współtworzyliśmy Misterium Męki Pańskiej w Skomielnej Białej. W sierpniu liczna reprezentacja naszego chóru wzięła udział w Warsztatach Muzyki Niezwykłej w Krakowie. „Było cudownie”, „nieziemsko”, „przez wiele dni głowa była pełna dźwięków” – to miłe wspomnienia uczestników tych warsztatów. Wielką radością i zaszczytem była dla nas również oprawa uroczystych Mszy Świętych patriotycznych we wrześniu i listopadzie. 19 listopada wzięliśmy udział w Zagórzańskim Spotkaniu Chórów w Mszanie Dolnej – bez rywalizacji, bez miejsc, po prostu chcieliśmy zaśpiewać, bo wszyscy bardzo to lubimy. Wiele radości dostarczył nam też nasz grudniowy wyjazd do Wiednia – stolicy światowej muzyki. Mieliśmy tam okazję dać krótki koncert i zaśpiewać na Mszy Św. w kościele na Kahlenbergu (z tego miejsca w 1683 roku Król Polski Jan III Sobieski dowodził zwycięską bitwą o Wiedeń z Turkami). Przy okazji zwiedziliśmy dwie stolice nad Dunajem – Wiedeń i Bratysławę.
Śpiew to nasza pasja i zachęcamy wszystkich, którym w duszy gra, do przyłączenia się do nas. Chór to możliwość poznawania nowych utworów, doskonalenie swoich umiejętności wokalnych i spotkania w miłym gronie. Zapraszamy w piątki o 19.00!. To był dobry rok, a Gaudium naprawdę oznacza radość ”

Źródło-Chór Gaudium

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *