W ŚRODĘ PODPISANO UMOWĘ WARTĄ PRAWIE MILIARD ZŁOTYCH NA BUDOWĘ NOWEJ ZAKOPIANKI

6b99394cd00c9e730062becdb04a8d52

W środę w kawiarni Zdrojowa odbyło się uroczyste podpisanie umowy na budowę odcinka nowej zakopianki z Naprawy do Skomielnej Białej. Z tej okazji do Rabki-Zdroju przyjechali przedstawiciele rządu, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad i posłowie. Gościem głównym był minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Minister Andrzej Adamczyk zapewnił, że wraz z budową nowego odcinka drogi ekspresowej zakończy się gehenna polskich kierowców i przedsiębiorców, którzy stoją dziś nierzadko w kilometrowych korkach w rejonie Naprawy, Skomielnej Białej i Rabki Zaborni. Umowę o budowie odcinka Naprawa -Skomielna Biała wraz z budową 2-kilometrowego tunelu podpisali Marco Giros z włoskiej firmy Astaldi i Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Towarzyszyli im: minister Adamczyk, burmistrz Przybyło i p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad Jacek Bojarowicz. Na sali byli też posłowie: Anna Paluch, Edward Siarka, Barbara Bartuś, Jarosław Szlachetka i Arkadiusz Mularczyk oraz radni powiatowi.

Wartość umowy to 968 mln zł. Droga i tunel mają powstać w ok. 4,5 roku.

Dyrektor włoskiej firmy odpowiadając na pytanie dziennikarzy dodał, że firma będzie chciała korzystać na miejscu z usług lokalnych przedsiębiorców oraz z pracy mieszkańców.

Dziś rano podpisano też drugą umowę, na budowę odcinka zakopianki z Lubnia do Naprawy. Wykonawcą tego fragmentu, liczącego 7,6 km, zostało polsko-ukraińskie konsorcjum IDS -BUD z Warszawy i Altis Holding w Kijowa. Koszt robót to 521 mln zł, a termin ich zakończenia to 22 miesiące.

Źródło-gorce24 Fot-Piotr Kuczaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *