W ŚRODĘ PODPISANIE UMOWY O REALIZACJĘ ODCINKA TUNELOWEGO S-7 NAPRAWA – SKOMIELNA BIAŁA

S7 Lubień Rabka_mapa

29 czerwca 2016 r. , w Rabce Zdroju ( w kawiarni Zdrojowej obok amfiteatru, przy ul Orkana 51 ), o godzinie 12.00 podpisana zostanie umowa na realizację odcinka tunelowego S7 Naprawa – Skomielna Biała. W związku z podpisaniem umowy odbędzie się konferencja prasowa z udziałem ministra Infrastruktury i Budownictwa Andrzeja Adamczyka.

Drogę ekspresową od Naprawy do Skomielnej Białej zgodnie z tym wyborem dokonanym w przetargu będzie budowała firma włoska, Astaldi S.p.A z Rzymu. Do przetargu złożyło oferty w sumie 6 firm, z czego połowa z Włoch. W trakcie przetargu najniższą cenę 968 871 778,09 zł zaproponowała firma Astaldi S.p.A. z Rzymu a najwyższą Metrostav a.s. z Czech ponad 1 mld 710 tys. zł. Wszystkie firmy, które przystąpiły do przetargu zadeklarowały, że wykonają inwestycję w 54 miesiące. W ramach inwestycji wybudować trzeba odcinek tunelowy drogi klasy S długości ok. 3,0 km, z dwukomorowym tunelem o długości ok. 2,06 km, z awaryjnymi przejściami między komorami, dwoma portalami oraz pełną infrastrukturą i wyposażeniem technicznym. Wybudowanie tunelu dwukomorowego oznacza w praktyce budowę dwóch równoległych do siebie obiektów podziemnych o długości 2,06 km w trudnych warunkach geologicznych i hydrologicznych fliszu karpackiego. W tym samym dniu, 29 czerwca 2016 r., podpisana zostanie także umowa na budowę odcinka S7 Lubień-Naprawa. Wykonawcą tego odcinku jest polsko – ukraińskie konsorcjum przedsiębiorstw: IDS-BUD S.A z Warszawy i Korporacja ALTIS-HOLDING z Kijowa. Konsorcjum zaoferowało, że za 521 519 095,35 złotych, w ciągu 22 miesięcy od daty zawarcia umowy wybuduje ten odcinek drogi ekspresowej, dając przy tym 10 letnią gwarancję jakości. W okres realizacji nie wlicza się miesięcy zimowych czyli od 15 grudnia do 15 marca. Na budowę odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień – Naprawa oferty złożyło 12 firm i konsorcjów.

Na 7,6 km odcinku drogi ekspresowej S7 Lubień – Naprawa oprócz dwujezdniowej drogi klasy S, wybudować trzeba m.in. dwa MOP-Y : „Lubień” i „Krzeczów” oraz 10 obiektów inżynierskich i 6 małych mostków na potoku Krzywańskim. Trwa już realizacja odcinka S7 Skomielna Biała – Chabówka oraz odcinka drogi krajowej nr 47 klasy GP od Rabki Zdroju do Chabówki . Buduje go włoska firma Salini. Na 6,1 km odcinku S7 Skomielna Biała – Chabówka oprócz dwujezdniowej drogi wybudować trzeba m.in. dwa węzły drogowe „ Skomielna Biała” i „Zabornia”, Obwód Utrzymania Drogi Ekspresowej, 17 obiektów inżynierskich ( wiadukty, estakady ), w tym najdłuższy, liczący 992 metry, oraz 4 małe mostki na ciekach przy węźle „Skomielna”. Wykonano już m.in. inwentaryzację, prace saperskie i geologiczne. Zgodnie z umową włoska firma ma 22 miesiące od daty podpisania umowy na realizację tej inwestycji ( umowa podpisana 31 marca 2016 r. ), bez okresów zimowych. Koszt inwestycji wynosi brutto 615 068 976,27zł.

Źródło-GDDKiA Kraków

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *