STANOWCZE STANOWISKO WÓJTA – „NIE MAMY TAKIEJ MOŻLIWOŚCI JAKO GMINA, ABY PRZYJĄĆ ISLAMSKICH IMIGRANTÓW”

imigranci_video_mno_hu

Problem nielegalnych islamskich imigrantów z terenu państw Bliskiego Wschodu i Afryki i stanowisko władz Gminy na próby ich ewentualnego rozlokowanie w mieszkaniach z gminnego zasobu mieszkań socjalnych, był tematem interpelacji, jaką w trakcie X zwyczajnej sesji Rady Gminy Lubień złożyli Radni wybrani z KWW „Czas na zmiany”.

„W związku z doniesieniami prasowymi o możliwości rozlokowania na terenie małopolski dużej grupy muzułmańskich imigrantów zwracamy z zapytaniem do Pana Wójta o stanowisko władz Gminy w tej sprawie.”

Problem nielegalnych islamskich imigrantów jest o tyle złożony, że jak ogólnie wiadomo z doniesień medialnych rząd RP ulegając naciskom Kanclerz Niemiec wyraził zgodę na przyjęcie w Polsce sporej ich grupy. Przedstawiciele partii rządzącej na kilka tygodni przed wyborami parlamentarnymi zdecydowali „w imieniu Narodu” o chęci wpuszczenia do Polski dużej grupy potencjalnych islamskich terrorystów. Rządzący liberałowie złamali tym samym umowę, jaką zawarli z państwami Europy Środkowej – Węgrami, Czechami, Słowacją i Rumunią o wspólnym wetowaniu ustaleń Parlamentu Europejskiego w tym zakresie. W tym miejscu należałoby zacytować słowa Premiera Węgier Viktora ORBANA, który jak w dniu 2 października donosiły media „…nazwał migrantów z Bliskiego Wschodu „imigrantami ekonomicznymi”. Skoro ich życie nie jest zagrożone, dotarli do bezpiecznego kraju, to nie powinni podróżować dalej. Nie można być uchodźcą na papierze i wybierać sobie kraju docelowego … Ponadto ORBAN zaznaczył, że „przynajmniej 80 proc. migrantów to młodzi mężczyźni” i że jego zdaniem ta grupa bardziej przypomina armię niż grupę uchodźców” – powiedział Premier Węgier.

Powszechnie wiadomo z doniesień medialnych, że „idący do Europy” islamscy imigranci nie przybywają tu jako „prześladowane ofiary wojny”. Przybywają z krajów gdzie działania wojenne się nie toczą: z Turcji, Jordanii i Libanu. Nie „idą do Europu” po to by pracować, raczej by otrzymać świadczenia socjalne. Unia Europejska obiecuje Polsce za przyjęcie islamistów pieniądze, a wiceminister spraw zagranicznych w rządzie PO-PSL mówił w wywiadzie w radiu RMF FM, że decyzja o przyjęciu do Polski 6,5 tysiąca islamistów jest nieodwracalna,. Obecnie przedstawiciele rządu „rozmawiają” z przedstawicielami samorządów o miejscach rozlokowania islamistów na terenie Polski.

W naszej miejscowości istnieje obiekt, którym zarządza Skarb Państwa w osobie Starosty Myślenickiego. W budynku tym istnieją niewykorzystane w chwili obecnej lokale mieszkalne, które wg sugestii Wojewody Małopolskiego powinny stanowić „mieszkaniowy zasób gminy”. W piśmie skierowanym do Starosty Myślenickiego w dniu 24 lutego 2015 roku Wojewoda Małopolski napisał: „… Proponuję zatem przekazanie Gminie Lubień w drodze nieodpłatnej części nieruchomości, która jest wykorzystywana niekomercyjnie tj. stanowiącej obecnie lokale mieszkalne oraz bibliotekę (w celu tworzenia mieszkaniowego zasobu gminy – lokale socjalne oraz prowadzenie biblioteki gminnej”.

Kto może zagwarantować nam, mieszkańcom Naszej wsi, że kierując się np. chęcią zdobycia przychylności władz zwierzchnich zarządzający tą nieruchomością nie przyjmie „w imieniu społeczności lokalnej” kilku islamskich uchodźców z rodzinami. Do takich lokatorów dysponent nieruchomości nie będzie musiał wszak nic dopłacać, gdyż pobyt ich w Rzeczypospolitej „sponsoruje” z naszych podatków odprowadzanych do budżetu w Brukseli – Unia Europejska. Kierując się troską o bezpieczeństwo społeczności lokalnej w trakcie X zwyczajnej sesji Radni wybrani z KWW „Czas na zmiany” zapytali Wójta Gminy Lubień o jego opinie w tej kwestii. Wójt Kazimierz SZCZEPANIEC odpowiedział, że władze powiatowe prowadziły „rozeznanie” w tej sprawie dodał także, iż: „…Nie zastanawialiśmy się nad tym tematem … my nie mamy takiej możliwości jako gmina … i taka będzie odpowiedź”.

Przewodniczący Rady Gminy dodał „Gdybyście czytali książki to byście się dowiedzieli, że po Powstaniu Węgierskim Generał Józef BEM znalazł przytułek mieście Aleppo w Syrii i tam zmarł w 1850 roku”.

Przewodniczący Rady Gminy nie dodał, że generał Józef BEM nie był uchodźcą ekonomicznym tylko politycznym. Masy islamistów, które „zmierzają do Europy” nie mają w zamiarze przynieść wolność swoim współbraciom w Syrii, krajach Afryki, raczej chcą zmieniać oblicze Starego Kontynentu wymuszając, w miejscach dokąd przybywają prawa dla siebie. Media donoszą wszak o tym, że islamiści nie asymilują się do społeczeństw europejskich, a w miejscach gdzie żyją próbują narzucać zamieszkałym tam Europejczykom muzułmańskie prawo szariatu.

 

Generał Józef BEM urodził się w Tarnowie w dniu 14 marca 1794 roku. Był to rok, gdy w Rzeczypospolitej wybuchła Insurekcja Kościuszkowska przeciw Rosji. Józef BEM od swojej młodości walczył o wolność Polski – w wojnie Napoleona przeciw Rosji 1812-1813, był porucznikiem artylerii – odznaczony za walki francuskim Krzyżem Kawalerskim Legii Honorowej. W Powstaniu Listopadowym 1830-1831 walczył w Wojsku Polskim przeciw rosyjskiemu zaborcy i awansował od stopnia majora do stopnia generała brygady. Odznaczony Złotym Krzyżem Orderu Virtuti Militari. Po powstaniu na emigracji (politycznej, nie ekonomicznej) w Saksonii, Francji, Belgii, Portugalii próbował organizować oddziały polskie. Generał Józef BEM walczył na terenie Austrii i na ziemi węgierskiej z armią cesarza Austrii i rosyjskimi interwentami, którzy tłumili Węgierskie Powstanie w czasie Wiosny Ludów w 1848-1849 roku. Był Naczelnym Wodzem wojsk węgierskich. Za zasługi, które oddał sprawie wolności Narodu Węgierskiego, jest jego bohaterem. Po upadku Węgierskiego Powstania zmuszony był schronić się na terenie Imperium Otomańskiego – czyli w Turcji, gdzie przeszedł na islam by móc wstąpić do armii sułtana, miał nadzieję na dalszą walkę z Rosjanami. Po zawarciu przez Turcję ugody z Rosją został jednak internowany i przebywał między innymi w Aleppo (obecnie północna Syria), gdzie opracował plany reorganizacji armii tureckiej, budowy twierdz pogranicznych, rozbudowy otaczających Turcję umocnień, a także projekty uregulowania przepływających przez ten kraj rzek Eufrat i Tygrys. W uznaniu jego zasług Otomańska Porta mianowała go generałem armii tureckiej. Generał Józef BEM zmarł 10 grudnia 1850 roku. Jego zwłoki zostały sprowadzone do Polski w 1929 roku, a obchody miały charakter międzypaństwowy, gdyż zaangażowały się w nie rządy Turcji, Węgier i Polski. Prochy generała Józefa BEMA złożono w jego rodzinnym Tarnowie.*

Do postawy Generała BEMA, jego walki z Rosyjskim zaborcą zastosować można słowa

Podkomorzego z X księgi Pana Tadeusza – Emigracja. Jacek:

„…Wiadomo, że kto z ruskim carem raz się zwadził,

Ten już z nim na tej ziemi nie zgodzi się szczérze

I musi albo bić się, albo gnić w Sybirze.

Więc nic nie mówiąc, smutnie po sobie spójrzeli,

Westchnęli; na znak zgody głowami skinęli.

 

Polak, chociaż stąd między narodami słynny,

Że bardziej niźli życie kocha kraj rodzinny,

Gotów zawżdy rzucić go, puścić się w kraj świata,

W nędzy i poniewierce przeżyć długie lata,

Walcząc z ludźmi i z losem, póki mu śród burzy

Przyświeca ta nadzieja, że Ojczyźnie służy”

 

* Życiorys generała Józefa BEMA na podstawie:

 • Encyklopedii Szkolnej – Historia – Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne Warszawa 1993 rok;
 • Kronika Powstań Polskich 1794-1944- Wydawnictwo Kronika Warszawa 1994;

Fot- Materiały prasowe

 

 

8 Odpowiedzi na STANOWCZE STANOWISKO WÓJTA – „NIE MAMY TAKIEJ MOŻLIWOŚCI JAKO GMINA, ABY PRZYJĄĆ ISLAMSKICH IMIGRANTÓW”

 • antyislamista mówi:

  Cała Polska głośno krzyczy – nie dla tej islamskiej dziczy

 • tolerancyjna mówi:

  Pan Biedrończyk taki niby oczytany?????
  Słuchając jego wypowiedzi czy komentarzy ma się diametralnie odwrotne wrażenie …..

 • Romska mniejszość mówi:

  Jedząc kebaba osiedlasz araba! Wiwat mielone i surówka!

 • niezadowolona mówi:

  czy na tym etapie wiejska społeczność może się dowiedzieć ze ośrodek zdrowia zostanie zagospodarowany na na mniejszość muzułmańską itp.itd etc. ale bym się uśmiała jak by tak było, ale to skomielnianom się nalęzy jak psu buda

 • tolerancyjna mówi:

  Tak może się stać.??!!
  Czy przeciwnicy Stowarzyszenia będą wtedy usatysfakcjonowani??
  Czy takie TOWARZYSTWO odpowiada Personelowi naszego Ośrodka Zdrowia ??
  Myśle że należałoby połączyć siły i sprawić aby Skomielnianie decydowali o przeznaczeniu tego budynku ,,,

 • SKOMIELNIANKA mówi:

  ALEŻ TUTAJ SIĘ NIKT RACZEJ NIE PRZEJMUJE , ŻE OŚRODEK ZDROWIA BĘDZIE PRZEZNACZONY NA LOKALE SOCJALNE , GRUNT ŻE JEST PANI DOKTOR , A JEJ RACZEJ NIKT NIE USUNIE SZYBKO ŻEBY PRZEROBIĆ GABINET NA SOCJAL, WIĘC LUDZIE SIĘ JESZCZE TEGO NIE OBAWIAJĄ . DOPIERO JAK BĘDZIE GMINA ZAGOSPODAROWYWAĆ LOKATORÓW CIEMNOSKÓRYCH NA POKOJACH , TO SIĘ OCKNĄ Z RĘKĄ W NOCNIKU .NORMA , NIC SIĘ NIE ZMENI NA LEPSZE. PROŚCIEJ JEST WYEMIGROWAĆ I ZOSTAWIĆ EMERYTÓW W TEJ ZAPYZIAŁEJ WSI, NIECH UTRZYMAJĄ WÓJTA, SZTAB URZĘDNIKÓW GMINNYCH I RESZTE NIEROBÓW., I PO CO KOMU OŚRODEK ZDROWIA , ZA MAŁO LUDZI DO LECZENIA BĘDZIE,WIĘC PO CO NAM TYLE POMIESZCZEŃ . i TAK JEST Z CAŁĄ WIEJSKĄ GOSPODARKĄ , NIECH SIĘ ZAWALI TO INNI TYLKO NA TO CZEKAJĄ I RĘCE ZACIERAJĄ ,STOWARZYSZENIE TO PRZEWIDZIAŁO ALE CÓŻ.

 • obserwator mówi:

  tolerancyjna tyś tyle kg chleba jeszcze nie zjadła co pan Biedrończyk kilogramów książek przeczytał

 • myśląca mówi:

  tolerancyjna – i na sztuki też tego nie ma co porównywać bo P Biedrończyk lubi czytac ,,,oj bardzo lubi czytać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *