INWESTYCJE W SKOMIELNEJ BIAŁEJ – PODSUMOWANIE

mms_img996946746

Zakończone inwestycje w gminie Lubień to bez wątpienia zasługa stabilnej polityki finansowej gminy, dobrej organizacji procesów inwestycyjnych oraz licznie pozyskanych środków zewnętrznych: krajowych i z Unii Europejskiej. Do największych należą:

1. Boisko ogólnodostępne – rekreacyjne w Skomielnej Białej, które jest pierwszym na terenie Gminy Lubień boiskiem pełnowymiarowym z nawierzchnią trawiastą. Należy podkreślić, iż jest obiektem ogólnodostępnym i korzystanie z niego jest bezpłatne. Wartość całej inwestycji wynosiła 495 070,56 zł, z czego 300 054,00 zł zostało sfinansowane ze Środków Unijnych tj. EFRROW w ramach działania Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju dla operacji „Odnowa i rozwój wsi” za pośrednictwem LGD Klimas.

2. Rozbudowa Gimnazjum im. H. Łaska wraz z infrastrukturą techniczną, kompleksem boisk w Skomielnej Białej – zrealizowana w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego MRPO. Koszt całego zadania stanowi wartość 1 807 876,30 zł, z czego dofinansowanie to kwota 998 478,41 zł. Inwestycja obejmuje rozbudowę gimnazjum o część edukacyjną oraz sportowo – rekreacyjną w postaci:

dwóch sal lekcyjnych, biblioteki z czytelnią, szatni, łazienki, toalety oraz dwóch pomieszczeń administracyjnych – jednego dla nauczycieli i jednego dla konserwatora. Łączna powierzchnia użytkowa rozbudowanej szkoły wynosi 178,2 m2.
Auli o powierzchni użytkowej 214,4 m2, połączonej bezpośrednio z istniejącym budynkiem Szkoły w Skomielnej Białej.
boiska wielofunkcyjnego i placu zabaw.

Źródło-Urząd Gminy w Lubniu

 

Jedna odpowiedź na INWESTYCJE W SKOMIELNEJ BIAŁEJ – PODSUMOWANIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *