KS LUBOŃ LIDEREM TABELI!!!

Po zaciętym, pełnym walki i nerwów meczu, KS Luboń Skomielna Biała wygrał dziś na własnym boisku 2:1 ze Skawianinem Skawa i awansował na pierwsze miejsce w tabeli klasy C. Bramki dla Lubonia strzelili Zdzisław Gacek i Leszek Pędzimąż. Dla Skawy trafił Dawid Możdżeń. Dzięki wygranej przed skomielnianami otworzyła się ogromna szansa na awans do klasy B. Za tydzień Luboń Skomielna Biała zmierzy się ze Skałkami Trybsz. Wynik tego meczu zdecyduje o bezpośrednim awansie do klasy B. Zawodnikom ciężko się dziś grało w upalnym słońcu. Sędzia dwukrotnie przerywał mecz, żeby zawodnicy mogli uzupełnić płyny i schłodzić się. Po pierwszej połowie skomielnianie wygrywali 2:0, ale na początku drugiej skawianie strzelili kontaktową bramkę i mecz zrobił się nerwowy. Było dużo fauli i błędów w grze zawodników z obu drużyn. Skomielnianie wytrzymali jednak presję do końca i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. W drugiej połowie doszło też do groźnie wyglądającej sytuacji, gdy bramkarz Lubonia uderzył głową w słupek podczas jednej z interwencji. Na szczęście szybko się podniósł i dograł mecz do końca.