BUDOWA ZAKOPIANKI, KONIEC MARZEŃ?

Ogłoszenie przetargu na budowę nowego odcinka „zakopianki” z Lubnia do Rabki-Zdroju, z dwukilometrowym tunelem w rejonie Skomielnej Białej, zapowiadał jeszcze w grudniu ub.r. dyrektor Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie Jacek Gryga. Dyrektor został odwołany, a plany ogłoszenia przetargu razem z nim – informuje „Dziennik Polski”.

To, że przetargu na „zakopiankę” do Rabki-Zdroju raczej szybko nie będzie, potwierdzają słowa krakowskich urzędników i samorządowców. Wicemarszałek Roman Ciepiela przyznaje, że słyszał o poważnych kłopotach z ogłoszeniem przetargu na tę inwestycję. – Na początku marca uzyskałem informację, że ta inwestycja zostanie zawieszona na dwa lata – dodaje w rozmowie z gazetą Krzysztof Adamczyk, dyrektor Wydziału Planowania i Monitorowania Inwestycji w Urzędzie Miasta Krakowa.

Rzeczniczka GDDKiA w Krakowie Iwona Mikrut przyznaje, że są opóźnienia, ale podkreśla, że inwestycja nadal jest w Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020. Ale terminu ogłoszenia przetargu nie podaje.

Krakowscy samorządowcy mówią też o planach podzielenia tego odcinka na trzy mniejsze, z których każdy realizowany byłby osobno. Byłaby to szansa na to, żeby inwestycja, małymi krokami, ale jednak ruszyła.

DSC_1973 Źródło-podhale24

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *