KS „LUBOŃ” NA MISTRZOSTWACH POLSKI MTB.

Cztery medale przywieźli reprezentanci „Lubonia” Skomielna Biała z Mistrzostw Polski MTB rozegranych w dniach 4 – 7 lipca 2013 roku w Żerkowie. Takim samym osiągnięciem może pochwalić się tylko zawodowa grupa 4F Racing Team z wychowanką „Lubonia” Moniką Żur w składzie.

MP_Zerkow039

Podczas tych mistrzostw zawodnicy musieli zmierzyć się nie tylko z trudną technicznie i wymagającą fizycznie trasą lecz również z ogromnym żarem lejącym się z nieba. Temperatura sięgała momentami blisko 30ºC. Na początek rywalizacji w wyścigu o Puchar Prezesa PZKol. znakomicie spisali się młodzicy. Jarosław Żur we wspaniałym stylu wywalczył srebrny medal, Maciej Biedrończyk był szósty a Dawid Bala 12. W tej samej kategorii ale wśród dziewcząt bardzo dobry wyścig pojechała Klaudia Bajołek, która ostatecznie uplasowała się na najbardziej nielubianej przez zawodników czwartej pozycji. O Puchar Prezesa PZKol. ścigali się również juniorzy młodsi. Na żerkowskiej trasie wybornie poradził sobie Bartosz Dziadkowiec, który finiszował na trzeciej pozycji. Niestety z powodu kraksy tuż po starcie wyścigu nie ukończył drugi z juniorów młodszych „Lubonia” Michał Bal. Natomiast w gronie juniorek młodszych Kaja Karkula zajęła 8 miejsce. Kolejny dzień rywalizacji znowu okazał się szczęśliwy dla „Lubonia”. W debiutującej na mistrzostwach konkurencji XCE (sprinty) świetnie spisała się Stefania Staszel, która zajęła znakomite 5 miejsce. W sobotę rozegrane zostały wyścigi sztafet drużynowych. Reprezentacja „Lubonia” w składzie: Jakub Surówka, Kaja Karkula, Tomasz Bal i Bartosz Dziadkowiec po emocjonującej walce do ostatnich metrów uplasowała się na wysokiej 11 lokacie. Do pierwszej dziesiątki zabrakło jedynie 2 sekund! Na podkreślenie zasługuje fakt, iż sztafeta „Lubonia” była jedną z najmłodszych na mistrzostwach co pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość. Najważniejsze wyścigi rozegrane zostały w niedzielę 7 lipca. Już pierwszy start dnia przyniósł ogromny sukces dla klubu ze Skomielnej Białej. W rywalizacji juniorek znakomicie pojechała Agnieszka Bal sięgając po tytuł II Vice Mistrzyni Polski! Ogromne emocje towarzyszyły również wyścigowi kobiet w kategorii U23. Pasjonująca walka toczyła się bowiem o drugą i trzecią lokatę. Zawodniczki raz po raz zmieniały się na prowadzeniu. Ostatecznie zawodniczka „Lubonia” Stefania Staszel finiszowała na trzeciej pozycji wyprzedzając wiele bardziej utytułowanych rywalek. W ten sposób Stefania również została II Vice Mistrzynią Polski! Z bardzo dobrej stron pokazał się również Józef Rabski, który w silnie obsadzonej kategorii Masters III zajął wysokie 6 miejsce. Sympatycy „Lubonia” mieli jeszcze jeden powód do zadowolenia. Wychowanka tego klubu Monika Żur, reprezentująca obecnie barwy zawodowej grupy 4F Racing Team, wywalczyła bowiem tytuł Mistrzyni Polski w kategorii U23 oraz Vice Mistrzostwo Polski w sztafecie.
Wszystkim zawodnikom „Lubonia” należą się wyraz uznania za osiągnięte rezultaty. Cała fotorelacja na http://kslubon.pl/Galeria/Sezon_2013/MP_Zerkow/index.html