OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ BIBLIOTEK W NASZEJ GMINIE

Gminna Biblioteka Publiczna w Lubniu oraz filie w Tenczynie, Krzeczowie i Skomielnej Białej serdecznie zapraszają na tegoroczny TYDZIEŃ BIBLIOTEK, któremu przyświeca hasło

„BIBLIOTEKA – MIEJSCE NA CZASIE”. Poza zajęciami stacjonarnymi przygotowaliśmy również „wydarzenia” na FB, związane z czytaniem i biblioteką.

W pierwszym tygodniu zapraszamy m.in. na przedstawienie dla dzieci pt.  „Opowieści z teczki profesora Książeczki” (czytelnia biblioteki głównej, 9 maja, godz. 9.00) oraz rozpoczęcie akcji pn. OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK (czytelnia biblioteki głównej, 10 maja). Wybory formą przypominają wybory państwowe, podczas których głosuje się na ulubione książki – w naszej czytelni będzie przygotowana urna wyborcza oraz karty do głosowania, a wyborca będzie musiał wylegitymować się i potwierdzić odbiór karty do głosowania. To świetna lekcja wychowania obywatelskiego i promocja czytelnictwa, na którą zapraszamy.  Głosowanie w lubieńskiej bibliotece trwać będzie od 10 maja do 15 czerwca br. W drugim tygodniu proponujemy m.in. escape roomy –  Komnata tajemnic, której akcja związana jest z Harrym Potterem oraz Bezpieczny Internet, związany z bezpieczeństwem w cyberprzestrzeni.

Zapraszamy wszystkich chętnych do świętowania z nami Tygodnia Bibliotek oraz do śledzenia naszego profilu na FB, gdzie na bieżąco będą pojawiać się szczegółowe informacje na ten temat.

Źródło-GBP w Lubniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *