„FRANCISZKOWY PLAC BUDOWY” – RORATY 2023

„…A gdyby w moim sercu zbudować stajeneczkę i gdyby w niej zamieszkał Bóg na chwileczkę? A gdyby nie na chwile? Ale na wieczność całą! To by dopiero było, to by się działo! …”

Tegoroczny Adwent jest najkrótszy z możliwych, trwa od niedzieli 3 grudnia do niedzieli 24 grudnia, która jest jednocześnie Wigilią Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku przypada 800 lat od chwili zbudowania pierwszej „stajenki Betlejemskiej” we włoskim mieście Greccio. Twórcą i pomysłodawcą „stajenki” był „Biedaczyna z Asyżu”, czyli Święty Franciszek (*1182 – +1226). Nawiązując do tej rocznicy i powstania tej budowli tegoroczne roraty odbywają się pod hasłem „Franciszkowy Plac Budowy”. Podobnie jak w latach minionych dzieci gromadzące się na porannych Mszach Świętych, wspólnie śpiewają roratnią piosenkę, słuchają historii z życia Świętego Franciszka, oraz zbierają i naklejają na plansze naklejki – obrazki – części „komiksu” ilustrującego ważne etapy życia Świętego z Asyżu i jego dokonania.

Tegoroczne roratne Msze Święte w naszej miejscowości rozpoczął w poniedziałek 4 grudnia proboszcz – ksiądz Ryszard, który jednak ze względu na pogorszenie się stanu zdrowia nie mógł kontynuować swego dzieła. Wsparcie otrzymał ze strony księdza rodaka Józefa MACIOŁA, od księdza Tadeusza AUGUSTYNKA z m. Zalas, oraz księży ze zgromadzenia ojców kapucynów ze Skomielnej Czarnej – księdza Adama i księdza Łukasza.

Dzięki zaangażowaniu tych księży tegoroczne roraty odbyły się bez zakłóceń. W tym miejscu pozwolę sobie podziękować wspomnianym wyżej kapłanom za ich pomoc w tej trudnej dla naszej parafialnej wspólnoty chwili. BÓG ZAPŁAĆ …

opracował: a.m.

korzystałem ze stron internetowych:

https://roraty.malygosc.pl/

-https://diecezja.pl/kaplani/

-https://skomielnaczarna.kapucyni.pl/index.php/wspolnota-braci-kapucynow,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *