JEDEN WEEKEND I TRZECH NIETRZEŹWYCH KIERUJĄCYCH

Policyjne patrole pełniące służbę na terenie Jordanowa i okolic, w ciągu jednego tylko weekendu zatrzymały trzech nietrzeźwych kierujących. Pijanym kierowcom grozi teraz do 2 lat więzienia.

W piątek, przed godziną 23, policjanci z Komisariatu Policji w Jordanowie zatrzymali do kontroli

drogowej, 44-letniego obywatela Gruzji, kierującego oplem, który nie zastosował się do znaku STOP. Jak się okazało, pojazd nie posiadał ubezpieczenia OC oraz aktualnego przeglądu technicznego. Sam kierowca też nie posiadał uprawnień do kierowana pojazdami. Badanie jego stanu trzeźwości dało wynik ponad 1 promil alkoholu w organizmie. Samochód kierowcy został odholowany przez przybyłą na miejsce pomoc drogową.

W sobotę, przed południem w Wysokiej, policjanci zauważyli kierowcę motoroweru, który poruszał się bez kasku ochronnego. Jak się później okazało lista popełnionych przez niego wykroczeń była dłuższa, gdyż motorower marki Yiyng nie posiadał badan technicznych, a także obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci sprawdzili też stan trzeźwości kierowcy, którym był 60-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Trzeci z nietrzeźwych kierujących został zatrzymany do kontroli w minioną niedzielę, tuż po godzinie 22, na samym Rynku w Jordanowie. 42-letni mieszkaniec powiatu nowotarskiego, kierujący samochodem marki samochodem marki GMC miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.

Apelujemy o rozwagę! Wsiadając za kierownicę, zachowajmy trzeźwość. Konsekwencje wypadku lub kolizji spowodowanej pod wpływem alkoholu są olbrzymie. Poza karą wymierzaną przez sąd, sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC. Niejednokrotnie z własnej kieszeni lub majątku rodziny pokrywają spowodowane przez siebie szkody.

Źródło-KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *