27 CZERWCA – ODPUST KU CZCI MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

Z dawna Polski Tyś królową, Maryjo!, Ty za nami Przemów słowo, Maryjo! …”

W niedziele 27 czerwca br. obchodzimy w naszej parafii odpust ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. O godzinie 11 odprawiona została uroczysta

suma odpustowa, którą sprawowali: ksiądz proboszcz Ryszard PAWLUŚ i ksiądz rodak Józef MACIOŁ. Okolicznościową homilię wygłosił ojciec Marek z Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Tenczyna. Po Mszy Świętej zgromadzeni odmówili Litanię do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po czym udali się w procesji wokół świątyni. Następnie odśpiewano hymn „Te Deum laudamus…”. Uroczystą sumę zakończyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, którego zgromadzonym udzielił celebrans.

Eucharystię, na którą przybyły poczty sztandarowe OSP i Oddziału Związku Podhalan uświetnił występ chóru Gaudium i Orkiestry Dętej OSP.

Ikona Matki Boskiej znajdująca się w naszym kościele została poświęcona w Rzymie w roku 1949 przez papieża Piusa XII, i przemycona za „żelazna kurtynę” do zniewolonej przez komunistów Polski. Odpust parafialny ku czci Matki Boskiej Nieustającej Pomocy jest obchodzony w Skomielnej Białej od 1951 roku. Jest to druga uroczystość odpustowa – obchodzona obok odpustu ku czci głównego patrona parafii – Świętego Sebastiana, którego czcimy w dniu 20 stycznia.

Tekst i Fot-Andrzej Masłowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *