MYŚLENICE – CZTERY OSOBY ZATRZYMANE W ZWIĄZKU Z DEWASTACJĄ KOŚCIOŁA

Myśleniccy policjanci zatrzymali 4 osoby w wieku od 17 do 20 lat, które brały udział w uszkodzeniu zabytkowych płaskorzeźb Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

2 marca 2021 roku późnym wieczorem dyżurny Policji w Myślenicach otrzymał informację o uszkodzeniu zdobień ścian zewnętrznych Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej dokonanej przez grupę młodych ludzi, którzy zbiegli z miejsc zdarzenia. 

Na miejsce skierowań patrole i  sprawdzono  potencjalne drogi ucieczki sprawców. Sprawcy nie zostali jednak złapani. Następnie przyjęto oficjalne zgłoszenie, przeprowadzono oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczono nagrania monitoringu, które poddano analizie.  Aktualnie prowadzone są czynności wykrywcze zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za ten akt wandalizmu.  

Zdarzenie zakwalifikowano wstępnie jako uszkodzenie mienia o szczególnym znaczeniu dla kultury oraz obrazę uczuć religijnych. Za to przestępstwo  grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

Dziś w toku intensywnych czynności śledczych zatrzymano 4 mieszkańców powiatu myślenickiego w wieku od 17 do 20 lat  (dwie kobiety i dwóch mężczyzn), którzy brali  udział w tym zdarzeniu – co wynika m.in. z zapisu monitoringu.  Rola poszczególnych osób w akcie dewastacji  zabytku jest aktualnie  weryfikowana.   

Ze względu na dobro prowadzonego postępowanie nie możemy podać więcej szczegółów na tym etapie sprawy.

Źródło-KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *