WSPÓLNE DZIAŁANIA POLICJI I STRAŻY LEŚNEJ W REJONIE SCHRONISKA NA LUBONIU WIELKIM

W miniony weekend funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju wspólnie ze Strażą Leśną prowadzili działania, których celem było zwiększenie bezpieczeństwa osób odpoczywających w górach, a także reagowanie na wykroczenia popełniane przez osoby nie stosujące się do zakazu poruszania się pojazdami

silnikowymi po terenach leśnych. Akcja prowadzona była w masywie leśnym w rejonie schroniska na Luboniu. Mundurowi ujawnili pięć osób poruszających się crossami. Wszyscy zostali ukarani mandatami karnymi.
W Gorcach natomiast wspólne działania ze Strażą Leśną prowadzili nowotarscy policjanci. W tym przypadku również nie brakowało kierujących łamiących przepisy. Podczas weekendowej akcji mandatami ukarano łącznie czterech motocyklistów.

Zgodnie z art. 161. kodeksu wykroczeń „Kto, nie będąc do tego uprawniony albo bez zgody właściciela lub posiadacza lasu, wjeżdża pojazdem silnikowym, zaprzęgowym lub motorowerem do nienależącego do niego lasu w miejscu, w którym jest to niedozwolone, albo pozostawia taki pojazd w lesie w miejscu do tego nieprzeznaczonym, podlega karze grzywny”.

Źródło-KWP w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *