KTO BĘDZIE ODŚNIEŻAŁ DROGI W SKOMIELNEJ BIAŁEJ ?

Jak poinformowała nas Pani Magdalena-Kiszka Pietrzak odpowiedzialna w gminie Lubień za zamówienia publiczne i gospodarkę komunalną, wczoraj o godzinie 15.00 minął termin odpowiedzi na zapytania cenowe jakie Gmina Lubień  wysłała do trzech firm z naszego rejonu. Odpowiedziała tylko jedna firma ZMECHANIZOWANE ROBOTY ZIEMNE Stanisław Paś ze Skomielnej Białej i ta właśnie firma będzie odśnieżać drogi gminne na terenie naszej miejscowości. Poniżej przedstawiamy wykaz dróg które mają być odśnieżane, lecz jak podaje Magdalena Kiszka-Pietrzak w razie bardzo ostrej i śnieżnej zimy przewidziane jest też odśnieżanie innych dróg pozwalające mieszkańcom na swobodny dojazd do swoich domów.

Zdjęcie0169

Skomielna Biała:

1. Nr 540173 Skomielna Biała -Wieś (Od zakopianki- Słowiakowa- do zb. ppoż.)1,7 km

2. Nr 540174 Skomielna Biała – Ośrodek Zdrowia – (Banasiowa do Nowakowej) 1,2 km

3. Nr 540175 Skomielna Biała – Pachurówka (od Auto Złomu -na Pachurówkę1,3 km

4. Nr 540177 Skomielna Biała – Krakowska (do kontenera) 0,6 km

5. Nr 540176 Skomielna Biała – Dzielce ( do granicy z Rabką) 1,1 km

6. Chodnik przy zakopiance (wzdłuż dk 7) 1,5 km

7. Parking przy kościele 1500m2 0,3 km

8. Plac manewrowy przy Przedszkolu 1500m2 0,3 km

Razem: 8,0 km

Zakres zimowego utrzymania dróg obejmuje odśnieżanie i posypywanie na bieżąco nawierzchni jezdni, poboczy, zatok autobusowych i parkingów oraz usuwaniu gołoledzi, zajeżdżonego śniegu i zasp śnieżnych.  W ramach usługi Zimowego Utrzymania Dróg Wykonawca jest zobowiązany do pełnienia dyżuru telefonicznego, a także do patrolowania miejsc objętych umową i pełnienia dyżuru sprzętem (monitorowanie i gotowość do wykonania usługi). Wykonawca będzie zobowiązany pozostawać w gotowości do wykonania usługi zimowego utrzymania dróg przez cały okres Akcji Zima;

Tekst i Fot -Skomielna.info

4 Odpowiedzi na KTO BĘDZIE ODŚNIEŻAŁ DROGI W SKOMIELNEJ BIAŁEJ ?

 • Podstawowych dróg nie odgarnia na bieżąco podanych w wykazie a co dopiero innych (gminnych) za które trzeba zapłacić za odśnieżanie żeby dojechać do domu

  • Porządkowy mówi:

   A żeby iść do pracy Gminnej ja sam muszę odśnieżyć drogę własną bo tu paś nie Przyjedzie no chyba że Krzysiek Zych

 • tolerancyjna mówi:

  ,,,inne firmy nie odpowiedziały na zapytanie ofertowe nauczone poprzednimi latami ,bo wiadomo że p.Paś da najniższą cenę i Urząd go wybiera.
  Tłumaczy się potem że za marne pieniądze robi ( jak płaca taka praca) a to że słaby sprzęt,,,itp.
  Jednakże w tym roku skoro nie było konkurencji to mam nadzieje że dał odpowiednią cenę i nie będzie się głupio tłumaczył.
  Jeśli chodzi o monitorowanie dróg przez p. Pasia to wygląda tak, że jedzie kiedy ma czas a nie wtedy kiedy jest potrzeba.

 • Młody Skomielnianin mówi:

  Takim sprzętem jaki posiada p. Paś drogi powinny być bardzo dokładnie odśnieżone, a nie tylko „przegarnięte” z wierzchu. Pług powinien być trochę bardziej dociśnięty do drogi, a nie jak teraz jedzie na kółkach pomocniczych.
  Nie chce już nawet wspominać, że chodniki przy zakopiance są tak samo kiepsko odśnieżone. Pług nie posiada gumy, niszczy kostki i krawężniki.
  Często zdarza się tak, że mieszkańcy mają odśnieżone wjazdy do domów, które następnie są zasypywane przez śnieg zgarnięty z chodników, ponieważ jest „puste miejsce”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *