ZEBRANIE WIEJSKIE

Wójt Gminy Lubień zaprasza wszystkich mieszkańców Skomielnej Białej na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się Szkole Podstawowej w Skomielnej Białej w dniu 6 października 2013 roku (niedziela) o godzinie 10:15.

Tematem zebrania będą konsultacje z mieszkańcami wsi Skomielna Biała w sprawie zmiany nazwy części wsi z Rola Otrębowa na Osiedle Słoneczne. Mieszkańcy Skomielnej Białej w drodze głosowania wypowiedzą się w w/w sprawie.

Do głosowania uprawnieni są wszyscy mieszkańcy wsi Skomielna Biała, którzy w dniu zebrania mają ukończony 18 rok życia.

Proszę o zabranie ze sobą dowodów osobistych.

Źródło- Str. Urzędu Gminy Lubień.

9 Odpowiedzi na ZEBRANIE WIEJSKIE

 • wieśniak mówi:

  ludzie nie mają innych problemów jak takimi pierdołami się zajmować od czego są radni oni powinni podjąć decyzje role były z dziada pradziada i niech tak zostanie a jak się komuś nie podoba ma możliwość przeprowadzić się do miasta tam są osiedla i nie musiał by się wstydzić że mieszka na roli ja jestem z tego dumny że mieszkam na roli jeszcze jedno ta tabliczka oś słoneczne pasuje do reszty jak świni siodło pozdrawiam wieśniak

 • Tadek Gacek mówi:

  Należy przypomnieć, że nazwy ról są historyczne i dawne jak nasza wieś. Pochodzą od nazwisk pierwszych osadników. Najwcześniejsze dokumenty, jakie się zachowały i które informują o najstarszych rodach w Skomielnej pochodzą z początku XVII wieku i znajdują się w rabczańskiej parafii. Ród Otręba/Otrębka figuruje w nich już pod rokiem 1619. Nie wiadomo kiedy opuścili naszą wieś. Najbliżej rodzina o tym nazwisku mieszka w Skawie. Na starych mapach austriackich sprzed 200 lat są zaznaczone role z dzisiejszymi nazwami. W międzyczasie ubyło 5 ról, a powstały Folwark i Karczmisko.
  Nazwa Otrębowa pochodzi od nazwiska, a nie od otrąb. A że już nie ma mieszkańców o tym nazwisku? Gdyby iść tym tokiem rozumowania, to również nie ma już Sroki, Śmietany, Łyski, a na Karczmisku karczmy. I co? powstaną osiedla o nowych nazwach: Pochmurne, Deszczowe, Platformy czy Jana Pawła II? Takie misz-masz?
  Jeśli gmina ma nadmiar gotówki, to najpierw niech się weźmie za uporządkowanie numeracji domów.

 • anty mówi:

  pewnie to Ci, którzy mają agroturystykę, zawnioskowali, bo turystów będą teraz przyciągać :( :(

 • ziggyTorees mówi:

  Jak Była rola Otrębowa nie tak dostanie Teraz organizują to zebranie jak sami sobie postawili Tablice Osiedle Słoneczne nie róbcie z tego awantury bo nie rozumiem co jest złego w Nazwie Rola Otrębowa, I dla tych co Przyjechali to nie jest miasto to spokojna wiejska Miejscowość może jeszcze zmieńcie żeby była aleja Otrębowa albo Ulica słoneczna a ktoś by po prostu powiedział domy w Zakopanym np taki Warsziawiak. Niech dostanie Otrębowa a Rola na tym nie Ucierpi!

  • osioł mówi:

   Przeczytaj kilka razy, to co nabazgrałeś, i spróbuj zrozumieć. Bo w tym wywodzie ani składu, ani ładu. Najkrócej i najlepiej ujął to Tadeusz Gacek. Historii nie można zmieniać.

 • kokon mówi:

  Nie wiem co za cymbał wymyślił to referendum jakby mało było innych ważniejszych spraw, a wójt drugi świruje pawiana i zebrani wiejskie zwołuje. A czy ktoś się zapytał samych zainteresowanych, bo do mnie mieszkańca tej roli nikt nie przyszedł i powiedział prosto w oczy, że odtąd będzie tu inna nazwa. druga sprawa dlaczego cała wieś ma decydować jak się ma nazywać moja rola. Przecież nie mieszka tu ponad 2000 ludzi, tylko kilkadziesiąt. Z drugiej strony cieszy mnie że panuje powszechne przekonanie że zmiana nazwy to kretynizm do potęgi. Skoro dotąd nie zmieniono tej nazwy to niech tak zostanie choćby jako wyraz szacunku dla tych, którzy tę rolę kiedyś założyli. Jest to pewien element dziedzictwa kulturowego, którego nie wolo nam zatracić. A swoją drogą, od jednego osiedla do zosiedlenia całej Skomielnej droga,krótka, a stąd np do dzielnicy Skomielna Biała miasta Rabka, również blisko, i wtedy inne prawa podatki itp. Po co sobie strzelać w stopę. Chyba jedynie dla lepszego sprzedania działek, czy domostw na tej roli.

  • niezalezny mówi:

   Jesli ktos nie wie o co tak naprawde chodzi to niech sie nie wypowiada na ten temat to zebranie byloo dla picu. Gdyz jeden mieszkaniec tej oto roli robil cala afere skoro to twoja rola to zainteresuj sie co sie dzieje , i wcale nie wojt zebranie zwolal tylko soltys powolujac sie na wojta choc sam dal wstrzymujacy glos ale wkoncu temu jednemu odechce sie zawracac glowy takimi pierdolami osiedle sloneczne obalone. Jednak sa ludzie ktorzy walcza o tradycje

   • kokon mówi:

    Przeczytaj, pomyśl, a potem dopiero pisz. Jeśli nie umiesz wyłowić właściwego kontekstu mojej wypowiedzi, to spuść zasłonę milczenia. Otóż, chciałbym Cię poinformować, że sprawa mi jest bardzo dobrze znana od samego jej początku (2007 rok), tyle tylko, że wtedy niebezpośrednio mnie dotyczyła, gdyż jeszcze nie mieszkałem na tej roli, choć na to się zanosiło. Obecnie, kiedy minęło 6 lat, ludzie uderzyli się w pierś, zmądrzeli (niestety nie wszyscy) i zapomnieli, ale jednemu (i kilku mu wtórującym) panu sprawa wciąż leżała na sercu więc ponowił temat, uznając że lista z 2007 jest wciąż wiążąca. Pomijam to, że ten Pan olał mnie jaki kilka nowych osób, które na tej roli założyły rodziny i też pozostawał głuchy na apele od innych jej mieszkańców. Wkurza mnie to, że nasze władze zanim zgodzą się z całą świadomością na tą całą szopkę, nie zaleciły przeprowadzenia ponownego referendum, ale wśród samych zainteresowanych. Mogę Cię zapewnić, że gdyby tak się stało sprawa by upadła na samym jej początku i cały ten cyrk nie miał by miejsca, nikt by się nie zbłaźnił. Ponieważ, jak czytamy „Wójt Gminy Lubień zaprasza wszystkich .. „, nasz miłościwie nam panujący władca podpisał się pod tym, więc bierze na siebie po części odpowiedzialność za ten cyrk. Również nasi kochani radni, którzy przegłosowali ten wniosek, w tym nasz ukochany sołtys, jako sam zainteresowany sprawą,, gdyż posiada w tych okolicach swoje posiadłości (pewnie na sprzedaż, bo nie widzę żeby gazdówkę uprawiał). Podsumowując, gdyby nasze władze wpierw zaleciły konsultacje wewnętrzne to sprawy by się inaczej potoczyły. Moim zdaniem, dla tych którzy chcieli żeby zebranie wiejskie się odbyło to była jedyna szansa na dokonanie zmian, bo zapewne liczyli, że zyskają więcej zwolenników (bo trzeba powiedzieć, że byli tacy którzy głosowali za zmianą, a nie mieszkają na roli Otrębowa) w obrębie całej wsi niż w obrębie roli. A co do walki o tradycje to powiem Ci tyle, że gdyby ogłoszono, że we wsi Skomielna Biała będzie darmowy internet ale tylko dla tych, którzy mieszkają na osiedlach, to dawno by ról u nas nie było.
    Pozdrawiam

 • wieśniak mówi:

  a czy role Dzielce zmienią na os Berlin a Słowiakową na ul Mondrausów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *