ZAPRASZAMY NA DRUGI CYKL „Wakacji z animacją”!

Przed nami kolejny cykl warsztatów animacji. Zaczynamy w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 10 w świetlicy Rabczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Słonecznym, ul. Słoneczna 10 w Rabce. Zajęcia trwają 3 godziny od poniedziałku do piątku z przerwą w czwartek 15.08. Zaczynamy bezpłatnym pokazem filmów z warsztatów. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i młodzież. Ilość miejsc ograniczona!

warsztaty_animacji-plakat2

 

Zapraszamy na II cykl „Wakacji z animacją”!

 

Przed nami kolejny cykl warsztatów animacji. Zaczynamy w poniedziałek 12 sierpnia o godz. 10 w świetlicy Rabczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Słonecznym, ul. Słoneczna 10 w Rabce. Zajęcia trwają 3 godziny od poniedziałku do piątku z przerwą w czwartek 15.08. Zaczynamy bezpłatnym pokazem filmów z warsztatów.

 

Wakacje z animacją w Rabce-Zdroju to cykl warsztatów dla dzieci i młodzieży, podczas których uczestnicy zapoznają się z animacją poklatkową. W czasie 4-dniowego cyklu przygotowują, animują, udźwiękawiają, tworzą własne filmy animowane. Oficjalnym zakończeniem zajęć jest otwarty dla publiczności pokaz premierowy wykonanych filmów, podczas którego uczestnicy dostaną dyplomy i płyty ze swoimi filmami.

 

Będzie to kontynuacja cieszących się dużą popularnością warsztatów „Letnia Akademia Filmowa” zrealizowanych przez Stowarzyszenie Lokomotywa w roku 2012 oraz „Uruchom wyobraźnię” w roku 2011.

 

Termin: 12-14, 16.08.2013 i pokaz filmów 26.08. Warsztaty trwają 3 godziny od 10 do 13.

 

Miejsce: Świetlica Rabczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej na osiedlu Słonecznym, ul. Słoneczna 10 w Rabce

 

Dla kogo? Warsztaty są skierowane do dzieci i młodzież w wieku szkolnym od 6 do 17 lat w liczbie ok. 12 osób na cykl. Ilość miejsc ograniczona.

 

Z kolei pokazy wykonanych filmów są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

 

Opłaty. Zajęcia są częściowo finansowane z Urzędu Miasta Rabka-Zdrój (51,87%), pozostałą część pokrywają uczestnicy: 40 zł od osoby. Pokazy filmowe są bezpłatne.

 

Warsztaty animacji to innowacyjny produkt na rynku zajęć pozalekcyjnych, gdyż są multimedialną kompilacją różnych zajęć prowadzonych oddzielnie. Z jednej strony są rozwinięciem zajęć plastycznych, obejmujących zajęcia z rysunku, kompozycji, malarstwa, rzeźby – w zależności od technik realizacji film można tworzyć rysując na kartce, malując, lepiąc z plasteliny, wycinając elementy postaci z kartonu. Stworzenie scenariusza oraz postaci to już zadanie z dziedziny warsztatów literackich i dramaturgicznych, uczestnicy uczą się różnych sposobów narracji, struktury dzieła literackiego, kreacji postaci i ich ruchu. Aspektem ściśle teatralnym jest podkładanie głosów postaciom. Do udźwiękowienia filmu przydają się również umiejętności gry na różnych instrumentach, natomiast przy animowaniu jest bardzo przydatne wyczucie rytmu, ale też precyzja, cierpliwość i… umiejętność liczenia, gdyż każdy ruch powinien być rozpisany na liczbę klatek na sekundę. Niebagatelne znaczenie ma tu też wiedza fotograficzna z zakresu obsługi aparatu, ustawiania ekspozycji, możliwości manipulowania głębią ostrości, wybierania odpowiednich kadrów i ujęć. Przede wszystkim są to jednak warsztaty filmowe, których efektem są krótkie etiudy stworzone przez uczestników. Podczas tego procesu poznają podstawowe pojęcia filmowe takie jak scenopis, kadr, montaż, ujęcie, akcja, i funkcje: reżyser, scenarzysta, scenograf, animator, operator, dźwiękowiec, montażysta. Uczą się też współpracy w grupie, ćwiczą koncentrację, cierpliwość i oczywiście wyobraźnię.

Hurra! Studio

Marta i Cezary Skrocki prowadzą warsztaty animacji poklatkowej od 2005 r., od 2010 pod szyldem Hurra! Studio. Są również aktywnymi działaczami społecznymi. W ramach Stowarzyszenia Lokomotywa realizowali projekty FATiF (Festiwal Animacji Teatralnej i Filmowej) 2005, 2007, 2008, 2010, „Jestem zielony”, Warsztaty animacji „Uruchom wyobraźnię”, „Letnia Akademia Filmowa”, „Rabka strefą dobrej kultury i akademią szans”, Koxx Fighters 3 i wiele innych. Filmy zrealizowane pod ich opieką są z powodzeniem pokazywane na licznych festiwalach filmowych oraz honorowane nagrodami.

Marta Skrocka

Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w specjalizacji Film Animowany, reżyserka filmów animowanych i projektant graficzny. Za film „Wiek kamienia” uzyskała nagrodę Specjalnego Złotego Jabberwocky dla najlepszej animowanej etiudy studenckiej na XV Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Etiuda & Anima, Kraków, 2008. Od 2005 roku prowadzi warsztaty animacji poklatkowej, m.in. w Nowym Targu, w Rabce, Krakowie, Zakopanym oraz na festiwalach w Czechach i na Słowacji.

Cezary Skrocki

Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Lalkarskiego w Białymstoku, od 12 lat aktor animator w Teatrze Lalek „Rabcio”. Współpracuje też z innymi teatrami, m.in. z Krakowską Operą Kameralną. Prowadzi warsztaty teatralne i animacji filmowej.

Kontakt

lokomotywa.rabka@gmail.com

tel. 606 760 857

Organizator:

Stowarzyszenie Lokomotywa

www.lokomotywa.org

Partnerzy:

Urząd Miasta Rabka-Zdrój

Rabczańska Spółdzielnia Mieszkaniowa

Hurra! Studio

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *