DOBRA JAZDA „LUBONIA” W SPYTKOWICACH.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci KS „Luboń” Skomielna Biała podczas II edycji Pucharu Szlaku Solnego rozegranej 9 czerwca w Spytkowicach. Zawodnicy musieli zmierzyć się nie tylko z wymagającą trasą ale również z ogromnym żarem lejącym się z nieba. Temperatura przekraczająca 30°C wyciskała z uczestników wyścigu siódme poty zmuszając do jeszcze większego wysiłku. W tych warunkach najlepiej z ekipy „Lubonia” poradziły sobie Agnieszka Bal w gronie juniorek i Kaja Karkula wśród juniorek młodszych, które zdecydowanie wygrały rywalizację w swoich kategoriach. Na podkreślenie zasługuje fakt, że były to kolejne zwycięstwa tych zawodniczek w przeciągu ostatnich kilku tygodni. Pasmo zwycięstw rozpoczęła Agnieszka Bal, która 12 maja wygrała I edycję Pucharu Szlaku Solnego w Golkowicach. Kaja Karkula w tych zawodach była druga. Następnie przyszła pora na zwycięstwa obu tych zawodniczek 25 maja podczas Pucharu Stolema w Ostrzycach na Kaszubach. Już następnego dnia tj. 26 maja w Kluszkowcach zarówno Agnieszka jak i Kaja nie miały sobie równych podczas wyścigu z cyklu AZS MTB CUP. W Kluszkowcach zwyciężyła również Stefania Staszel, która zdominowała kategorię Kobiet Open. Podczas wyścigu w Spytkowicach Stefania również uplasowała się na znakomitej pozycji meldując się na mecie na drugim miejscu. Także pozostali reprezentanci „Lubonia” mogą start w Spytkowicach zaliczyć do bardzo udanych. Maciej Biedrończyk wywalczył miejsce na najniższym stopniu podium w wyścigu młodzików, W tej samej kategorii Dawid Bala był piąty. Kolejny udany wyścig zaliczył również Bartosz Dziadkowiec, który uplasował się na 3 pozycji. Tuż za nim finiszował kolejny reprezentant „Lubonia” – Michał Bal. W wyścigu młodziczek Barbara Buksa ostatecznie zajęła 5 miejsce. Ta sama lokata przypadła również w udziale kolejnej juniorce Justynie Latawiec. Kolejny raz z dobrej strony pokazał się Tomasz Bal w gronie Orlików kończąc rywalizację na szóstej pozycji. Trzecie miejsce na podium przypadło natomiast w udziale Józefowi Rabskiemu w gronie Mastersów III.

Tradycyjnie najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja wśród najmłodszych adeptów kolarstwa. Również ci reprezentanci „Lubonia” przysporzyli wiele powodów do zadowolenia”. W gronie żaków znakomite drugie miejsce po pasjonującej walce zdobył Łukasz Marszałek. W tej samej kategorii wiekowej ale wśród dziewcząt na trzeci stopień podium wjechała Sabina Wierzycka a Maja Latawiec była szósta. Pasjonująca była również walka pomiędzy chłopcami w wieku 8-10 lat. Tutaj świetnie spisał się Brajan Świder, który pokonując wielu starszych od siebie rywali zajął wysokie czwarte miejsce. Natomiast szósty w tym wyścigu był Filip Sawina. W gronie najmłodszych dziewczynek tj. do 7 lat bardzo dobrze radzi sobie Maja Karkula, która po zaciętym finiszu wywalczyła miejsce na trzecim stopniu podium.

Miejsca pozostałych zawodników „Lubonia” w zawodach w Spytkowicach:

Masters III – Bogusław Dziadkowiec 8 miejsce, Tadeusz Wacławik 10 miejsce,

Junior młodszy – Szymon Byk 9 miejsce, Jakub Kościelniak nie ukończył z powodu defektu roweru,

Żak – Krzysztof Polaniak 8 miejsce, Jakub Żaczek 12 miejsce, Szczepan Sawina 18 miejsce,

8-10 lat – Maciej Handzel 7 miejsce

Żaczka – Agnieszka Jaszkaniec 9 miejsce

Do 7 lat – Magdalena Sawina 7 miejsce

Pozostaje jedynie pogratulować zawodnikom „Lubonia” tych osiągnięć i życzyć dalszych sukcesów.

 

Tekst i Foto- Marek Karkula

 

Spytkowice010 Spytkowice061 Spytkowice069 Spytkowice071 Spytkowice078 Spytkowice081 Spytkowice089 Spytkowice092 Spytkowice093 Spytkowice095 Spytkowice097 Spytkowice101 Spytkowice104 Spytkowice106 Spytkowice113 Spytkowice131 Spytkowice135

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *