MSZA ŚWIĘTA DZIĘKCZYNNA ZA 10 LAT POSŁUGI KAPŁAŃSKIEJ

W niedzielę 28 maja br. w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego o godzinie 13.00 w Bazylice Mariackiej w Krakowie ksiądz Andrzej WASILEWSKI–KRUK odprawił Mszę Świętą jako

Dziękczynienie za 10 lat posługi kapłańskiej, oraz osoby, które Pan Bóg przez te lata postawi na jego drodze. Ksiądz Andrzej sprawował Eucharystię wraz ze swoim kolegą z rocznika księdzem Sewerynem PUCHAŁĄ, obecnie wikariuszem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny (Kościół Mariacki). Na Mszę Świętą przybyli licznie mieszkańcy z parafii, w których posługę duszpasterska przez te 10 lat pełnił ksiądz Andrzej. Okolicznościową homilię nawiązującą do Uroczystości Zesłania Duch Świętego wygłosił ksiądz Seweryn. Eucharystię uświetniła śpiewem Schola Mariacka. Na zakończenie Mszy Świętej ksiądz Andrzej podziękował przybyłym za wspólną modlitwę.

Celebransi – ksiądz Andrzej i ksiądz Seweryn zostali wyświeceni 25 maja 2013 roku przez kardynała Stanisława DZIWISZA. Mszę Świętą prymicyjną sprawował ksiądz Andrzej w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w 2013r. w Bazylice Mariackiej. Pierwszą parafią księdza Andrzeja była Skomielna Biała.

opracował a.m.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *