MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W NASZYCH BIBLIOTEKACH

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad

dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Pomysł obchodzenia Międzynarodowego Dnia Kropki, który organizowany w 108 krajach, jest ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość dzieci oraz zachęcać ich do twórczego działania i co roku obchodzony jest 15 września.

Nasze biblioteki również włączyły się do świętowania. W bibliotece w Tenczynie we wspólnym czytaniu i kreatywnych zabawach uczestniczyły przedszkolaki z grupy Czarodzieje; w filii w Skomielnej Białej – grupa Biedronki; w filii w Krzeczowie – klasa II a, a w Lubniu – grupy Pszczółki i Czarodzieje. Kropki były wszędzie – na ubraniach, meblach i kartach do kreatywnej zabawy. Dziękując przedszkolakom i paniom wychowawczyniom za udział w naszej kropkowej zabawie, zapraszamy za rok.

Źródło-GBP w Lubniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *