ZAGŁOSUJ NA NASZĄ GMINĘ W PLEBISCYCIE PN. ”FUNDUSZE EUROPEJSKIE SĄ W MAŁOPOLSCE”

Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w plebiscycie pn. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”. W minionych latach dzięki wsparciu Funduszy Europejskich wspólnie oddaliśmy do dyspozycji mieszkańców m.in. nowe drogi, zmodernizowane szpitale, nowoczesne

siedziby instytucji kultury czy przedszkola.

Inicjatywy te sprawiły, że Małopolska jest obecnie województwem, w którym dobrze się żyje, pracuje i odpoczywa. Jest regionem stawiającym na innowacje, premiującym przedsiębiorczych mieszkańców.

Chcąc nagrodzić wysiłek Państwa jako beneficjentów, przygotowaliśmy plebiscyt na najlepszy lokalny projekt zrealizowany z pomocą środków unijnych pn. „Fundusze Europejskie są w Małopolsce”.

W ramach każdego powiatu prezentowane są projekty, na które mieszkańcy Małopolski mogą do 3 listopada br. głosować pod adresem internetowym www.plebiscyt.fundusze.malopolska.pl.

Projekty naszej Gminy to:

      • Wymiana pieców w Gminie Lubień

Stare i nieekologiczne piece w gminie Lubień, opalane paliwami stałymi, dzięki dotacji z Unii zostały zastąpione nowoczesnymi kotłami spalającymi paliwa gazowe – 89 lub biomasę -20. Dodatkowo w ramach projektu zaplanowano organizację systemu kontroli oraz działania podnoszące świadomość ekologiczną mieszkańców. Działania te przyczynią do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń powietrza.

Beneficjent: Gmina Lubień
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 1,61 mln zł
Wartość projektu: 1,64 mln zł
Tytuł projektu: Obniżenie poziomu niskiej emisji na terenie gminy Lubień poprzez wymianę źródeł ciepła na wysokosprawne kotły na biomasę i paliwa gazowe w indywidualnych gospodarstwach domowych

GŁOSUJ >>

      • Rozwój kompetencji uczniów szkół: w Lubniu, Tenczynie i Skomielnej Białej

480 uczniów szkół z: Gimnazjum w Lubniu i Tenczynie oraz Szkół Podstawowych w Tenczynie i  Skomielnej Białej będzie rozwijać  kompetencje z zakresu matematyki i informatyki. Dzięki Funduszom Europejskim zostaną wyrównane dysproporcje edukacyjne poprzez pomoc stypendialną dla 100 uczniów ww szkół. Dodatkowo dla nauczycieli przewidziano szkolenia w zakresie wykorzystania nowoczesnych narzędzi oraz TIK i/lub nauczania przedmiotów przyrodniczych i matematyki metodą eksperymentu.

Beneficjent: Systema Sp. z o.o.
Wartość dofinansowania z Unii Europejskiej: 1,48 mln zł
Wartość projektu: 1,74 mln zł
Tytuł projektu: Lubie(n) programować

GŁOSUJ >>

 

 

Źródło-UG w Lubniu

Jedna odpowiedź na ZAGŁOSUJ NA NASZĄ GMINĘ W PLEBISCYCIE PN. ”FUNDUSZE EUROPEJSKIE SĄ W MAŁOPOLSCE”

  • Tylko prawda jest ciekawa mówi:

    To wszystko jest piękne,tylko ile NAS to wszystko faktycznie kosztuje?Proszę poszukać raportów” ILE FAKTYCZNIE KOSZTUJE NAS UE „. Jednym z nich jest: Raport Instytutu Schumana ,mówi że przez te wszystkie lata dołożyliśmy i to sporo.To nie jest EU do której przystąpiliśmy .Czy EU przyjęła by NAS nie mając w tym interesu ?UE tak ale nie w takiej formie jak jest obecnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *