CZTERECH KIERUJĄCYCH STRACIŁO PRAWO JAZDY ZA NADMIERNĄ PRĘDKOŚĆ W TYM POCZĄTKUJĄCY KIEROWCA

Policjanci z suskiej drogówki zatrzymali w sobotę do kontroli początkującego kierowcę, który przekroczył prędkość, przy czym w ciągu kilku miesięcy popełnił trzy wykroczenia drogowe i stracił prawo jazdy. Natomiast w niedzielę zatrzymali trzech kierowców, którzy w terenie zabudowanym, w miejscu

gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechali za szybko.

W sobotę (9.10. br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej, w Naprawie zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Seat, który przekroczył prędkość o 24 km/h. Po sprawdzeniu kierującego w systemach policyjnych okazało się, że jest on tzw. „młodym kierowcą” i w przeciągu dwóch lat od wydania po raz pierwszy prawa jazdy, popełnił on już trzy wykroczenia polegające na spowodowaniu kolizji i przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Zgodnie z nowelizacją przepisów prawa o ruchu drogowym, funkcjonariusze zatrzymali początkującemu kierowcy prawo jazdy. W dalszą drogę pojazd ruszył z nowym kierowcą, który wcześniej siedział w miejscu pasażera i posiadał uprawnienia do kierowania.  Przypominamy, że kierujący, który posiada prawo jazdy przez okres krótszy niż dwa lata, przy 3-krotnym złamaniu przepisów: przekroczenia prędkości powyżej 30 kilometrów na godzinę, spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym (na przykład kolizja drogowa) lub prowadzenia pojazdu w stanie po użyciu alkoholu (stężenie kwalifikujące czyn jako wykroczenie, czyli do 0,5 promila) skierowany zostanie na ponowny egzamin lub uprawnienia zostaną mu cofnięte.

Natomiast w niedzielę, troje kierowców, jadących drogami powiatu suskiego, zapomniało o bezpieczeństwie własnym i innych uczestników ruchu drogowego Przed godziną 8, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zatrzymali 42-letnią kierująca samochodem marki Opel. Mieszkanka powiatu suskiego w Makowie Podhalańskim w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 109 km/h. Chwilę później, został zatrzymany do kontroli 31-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, który  poruszał się po tej samej miejscowości w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h. Trzecim kierującym niedzielnego poranka, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym, był mieszkaniec powiatu tatrzańskiego.  22-letni kierujący samochodem marki Audi nie zważając na znaki drogowe rozpędził się do 107km/h. W każdym z tych przypadków kontrola drogowa zakończyła się zatrzymaniem uprawnień do kierowania na okres trzech miesięcy. Ponadto kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi.

Po raz kolejny apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Im większa prędkość pojazdu, tym krótszy czas na reakcję kierowcy.

Źródło-KPP Sucha Beskidzka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *