11 OGÓLNOPOLSKA SPARTAKIADA ZIMOWA

Białe szaleństwo na stoku w pięknych okolicznościach przyrody, świetna atmosfera, zdrowa rywalizacja oraz radość ze wspólnego spotkania. To wszystko czeka 6 marca na uczestników 11. edycji zawodów zimowych organizowanych przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i Stację Narciarską Kasina SKI.

Spartakiada Zimowa to największe tego typu w Polsce, całkowicie darmowe, zimowe zawody sportowe. Od jedenastu lat wydarzenie przyciąga setki miłośników białego szaleństwa z kraju i nie tylko, bo na Spartakiadzie każdy znajdzie coś dla siebie! Jednak Spartakiada ma o wiele dłuższą tradycję – przed edycjami ogólnopolskimi odbyło się blisko 10 edycji diecezjalnych. Zatem spartakiadowe szaleństwo trwa już od ponad 20 lat!

Celem wydarzenia jest promocja aktywnego trybu życia, stworzenie dzieciom, młodzieży i dorosłym w wieku 8-30 lat możliwości spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ważna jest również możliwość sportowej rywalizacji w duchu zasad fair-play. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 120 uczestników, nie tylko z Polski.

Na stoku nikt nie będzie się nudził. Uczestnicy mogą konkurować ze sobą w następujących kategoriach: slalom gigant narciarstwo, slalom gigant snowboard (obie z uwzględnieniem podziału na płeć i wiek), zjazd na „byle czym” (gdzie oceniana będzie kreatywność wykonanego pojazdu). Ponadto przewidziano dodatkową konkurencję slalom gigant dla osób duchownych, gdzie toczy się rywalizacja o Puchar Jana Pawła II oraz zmagania na śniegu dla rodzin. Z zawodów nikt nie wyjedzie z pustymi rękami. Na zwycięzców czekają medale, puchary oraz cenne nagrody.

Co roku duchowym przygotowaniom do wydarzenia, jak i samym zmaganiom na stoku przyświecają jakieś szczególnie ważne słowa.  Hasłem przewodnim edycji stały się słowa Prymasa Tysiąclecia „Samego siebie przezwyciężaj!”, które mają zachęcić  do pokonywania swoich słabości. Sport na świeżym powietrzu to idealny sposób na wyjście ze swojej strefy komfortu i hartowanie ducha!

Zapisy prowadzone są poprzez formularz na stronie internetowej do 25 lutego. Przed dokonaniem zapisu należy dokładnie zapoznać się z zamieszczonym regulaminem. Zapraszamy do obserwowania specjalnego konta na FB, gdzie co tydzień pojawi się inny fragment z nauczania kard. Wyszyńskiego. By być na bieżąco, warto także kliknąć „wezmę udział” w wydarzeniu.

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *