SOŁTYS APELUJE DO MIESZKAŃCÓW O INSTALACJE SKRZYNEK POCZTOWYCH

Sołtys naszej wsi apeluje już po raz kolejny do mieszkańców o montaż skrzynek pocztowych. Sytuacja nie dotyczy tylko Skomielnej Białej, tak samo jest w innych miejscowościach naszej Gminy. Jeśli wybory korespondencyjne dojdą do skutku, to wprost do swojej skrzynki otrzymamy pakiety wyborcze. Pamiętajcie o tym, że

Prawo Pocztowe nakłada na nas obowiązek posiadania skrzynki pocztowej, a jeśli jej nie mamy, może grozić nam kara od 50 zł do 10 000 zł.

Najważniejsze wymogi dot. skrzynek na listy:

• skrzynka pocztowa powinna zapewniać ochronę przesyłek listowych przed kradzieżą, złymi warunkami atmosferycznymi, a także zabezpieczać poufność
• wielkość skrzynki powinna umożliwiać umieszczenie w niej przesyłki listowej opakowanej w kopertę formatu A4
• miejsce instalacji takiej skrzynki musi być ogólnodostępne i bezpieczne
• zawieszenie skrzynki oddawczej na drzwiach mieszkania za zamkniętym ogrodzeniem lub w sytuacji gdy posesję „strzeże” pies nie zapewnia właściwego do niej dostępu.

Jedna odpowiedź na SOŁTYS APELUJE DO MIESZKAŃCÓW O INSTALACJE SKRZYNEK POCZTOWYCH

  • Mieszkanka mówi:

    Może sołtys zwróci się z apelem do mieszkańców Skomielnej Białej o oszczędzanie wody i nie podlewanie trawników. Ja nie wiem czy tylko mnie trzęsie widząc jak sąsiedzi podlewają trawniki i krzewy? Ludzie chyba widzicie jaka jest pogoda i że wody może zabraknąć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *