ZAWODNICY ZE SKOMIELNEJ BIAŁEJ NA 44 BIEGU PIASTÓW – PODSUMOWANIE

Przy rekordowej frekwencji 44 Bieg Piastów dobiegł końca. Zawodnicy ze Skomielnej Białej startowali od piątku do niedzieli na trzech dystansach. Najpierw w piątek 28 lutego w szybkim biegu na dystansie 6km techniką klasyczną na ponad 700 startujących nasi reprezentanci znaleźli

się w TOP 50 na mecie.

Ireneusz Rabski ukończył bieg na 8 miejscu OPEN oraz 4 miejscu w kategorii M30

Józef Rabski zameldował się na na miejscu 40 OPEN oraz 1 miejscu w kategorii M60

Władysław Rabski ukończył bieg na 48 miejscu OPEN oraz 13 miejscu w kategorii M50

Kolejnego dnia w sobotę 29 lutego odbył się bieg na koronnym dystansie 50km, który w tym roku z powodu niewystarczającej ilości śniegu został skrócony do 42km. Aura nie dopisała biegaczom i na trasach panowały ciężkie warunki. Padający śnieg i porywisty wiatr skutecznie utrudniał bicie rekordów na trasie. Do mety dobiegło 1619 zawodników a ponad 150 nie ukończyło rywalizacji i zeszło z trasy. Ireneusz Rabski, który na pierwszych pomiarach czasu meldował się w czołówce stawki TOP 50 zawodników, ostatecznie ukończył bieg dopiero na108 pozycji OPEN i 21 w kategorii M30. Jak przyznał na mecie, nie trafił z wyborem nart i opcja tzw. pchania na gołych nartach zamiast biegu techniką klasyczną ze smarowaniem na trzymanie okazała się tego dnia wyczerpująca i w rezultacie nieskuteczna.

Józef Rabski ukończył bieg na dobrym poziomie meldując się na mecie na 211 miejscu OPEN oraz 11 miejscu w  kategorii M60. Władysław Rabski który debiutował na maratońskim dystansie również spisał się bardzo dobrze dobiegając do mety na miejscu 323 OPEN i 74 w kategorii M50.

W ostatnim dniu zmagań, w niedzielę 1 marca odbył się ostatni bieg festiwalu Biegu Piastów na dystansie 25 kilometrów. Bieg zaszczyciła swoją obecnością sama Justyna Kowalczyk, która zajęła 2 miejsce w kategorii OPEN kobiet ustępując równie utytułowanej zawodniczce z Czech. Bieg ukończyła rekordowa liczba 1725 zawodników. Również tego dnia startowali zawodnicy ze Skomielnej notując satysfakcjonujące wyniki.

Ireneusz Rabski zameldował się na mecie na miejscu 35 OPEN oraz 9 w kategorii M30

Józef Rabski dotarł na metę na miejscu 103 OPEN oraz 4 w kategorii M60.

Władysław Rabski był 199 OPEN oraz 28 w kategorii M50

44 festiwal Biegu Piastów kończył zmagania biegaczy amatorów z całej Polski a najlepsi z nich zostali nagrodzeni podczas dekoracji Pucharu Polski Amatorów, do którego zaliczano 9 startów w bieżącym sezonie. W klasyfikacji M30 Ireneusz Rabski zajął 2 miejsce, Józef Rabski był 4 w kategorii M60, a Władysław Rabski zajął 11 miejsce w kategorii M50.

Jedna odpowiedź na ZAWODNICY ZE SKOMIELNEJ BIAŁEJ NA 44 BIEGU PIASTÓW – PODSUMOWANIE