WAŻNA INFORMACJA DLA KIEROWCÓW PODRÓŻUJĄCYCH ZAKOPIANKĄ

Kierowcy podróżujący od strony Zakopanego DK47 w kierunku węzła Zabornia S7 od dzisiaj, czyli 31.10.2019 r., informowani są o czasie przejazdu do Krakowa dwoma alternatywnymi drogami, na odcinku do skrzyżowania w Skomielnej Białej. Czas przejazdu wyświetlany

jest na tablicach świetlnych na zmianę z informacją o warunkach pogodowych i umożliwia wybór dalszej drogi uwzględniając panujące na niej natężenie ruchu.

Dla kierowców jadących od strony Zakopanego DK47 na dwóch tablicach świetlnych zlokalizowanych przed węzłem Zabornia S7 wyświetlana jest informacja, ile czasu zajmie podróż z tego miejsca do Krakowa, jeżeli pojadą z węzła na wprost, drogą ekspresową S7, przez węzeł Skomielna. Druga informacja dotyczy czasu potrzebnego na pokonanie tego samego odcinka, ale jadąc z węzła Zabornia w prawo na tzw. Starą Zakopiankę, do skrzyżowania z DK28 w Skomielnej Białej. Na tablicy strzałkami wskazane są kierunki, dla których obliczono czas przejazdu. Informacja ta pozwala kierowcom na dokonanie wyboru drogi alternatywnej, przed wjazdem na węzeł Zabornia rozprowadzający ruch.

Analogiczna informacja o czasie przejazdu wyświetlana jest także dla kierowców jadących DK7 od strony granicy państwa ze Słowacją w miejscowości Chyżne w kierunku Krakowa. Pojawia się ona na tablicy świetlnej także przez węzłem Zabornia S7.

Uruchomienie tej usługi było możliwe po zamontowaniu dodatkowych kamer zarówno na S7 jak i tzw. Starej Zakopiance. Kamery te obserwują ruch, który jest automatycznie analizowany i przetwarzany na czas potrzebny do przejechania określonego odcinka drogi. Czas ten wyświetlany jest na tablicach, umieszczonych nad drogą. Źródło-GDDKiA

3 Odpowiedzi na WAŻNA INFORMACJA DLA KIEROWCÓW PODRÓŻUJĄCYCH ZAKOPIANKĄ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *