WIELKI JAKUSZYCKI SZLEM 2019

Jakuszycki Szlem to specjalna klasyfikacja Biegu Piastów dla wszechstronnych sportowców, którzy rywalizują w trzech długodystansowych dyscyplinach. Żeby zostać ujętym w klasyfikacji generalnej, należało ukończyć zimowy Bieg Piastów na dystansie 50 km techniką klasyczną, w sierpniu przebiec

Ultramaraton na dystansie 50 km w ramach Letniego Biegu Piastów, a w ostatni weekend września wystartować w Rowerowym Biegu Piastów na trasie  GIGA liczącej 61 km. Suma czasów z trzech startów zdecydowała o miejscu w klasyfikacji generalnej szlema, którą w tym roku ze sporą przewagą wygrał Ireneusz Rabski reprezentujący Skomielną Białą. Zwycięzca na pokonanie 161 km biegiem na nartach, biegiem bez nart i jazdą na rowerze potrzebował 10 godzin i 12 minut. Wielki Jakuszycki Szlem w bieżącym roku ukończyło blisko 100 zawodników z całego kraju. Szczegółowe wyniki pod linkiem: