JAK TERAZ SEGREGOWAĆ ŚMIECI – PYTAJĄ MIESZKAŃCY KTÓRZY PRZY ODBIORZE ODPADÓW KOMUNALNYCH OTRZYMALI WORKI W JEDNYM KOLORZE

Niedotrzymanie terminów wynikających z harmonogramu wywozu śmieci, to chyba najmniejszy problem nowej firmy która wygrała przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Z tego co widać po pierwszym dniu pracy, z wielu domów na terenie Skomielnej śmieci nie zostały odebrane. Ale są też domy i

miejscowości takie jak Krzeczów których firma odebrała już odpady. Jakie było zdziwienie niektórych mieszkańców, gdy zamiast worków w kolorach żółty, zielony czy szary otrzymali jak w Krzeczowie worki czarne. W Skomielnej jest dużo lepiej, gdyż zamiast worków kolorowych do segregowania niektórzy mieszkańcy otrzymali niebieskie z napisem „ODPADY POZOSTAŁE” i pomarańczowe. Jaka jest skala tej pomyłki, niestety nie wiemy, jednak są osoby i gospodarstwa które takie jednokolorowe worki otrzymali. Mieszkańcy zgłosili problem Sołtysowi i Radnym, którzy obiecali zająć się dziś tym tematem.

6 Odpowiedzi na JAK TERAZ SEGREGOWAĆ ŚMIECI – PYTAJĄ MIESZKAŃCY KTÓRZY PRZY ODBIORZE ODPADÓW KOMUNALNYCH OTRZYMALI WORKI W JEDNYM KOLORZE

 • Krzeczowianin 👍 mówi:

  W Krzeczowie nie dostaliśmy worków wogóle tak jak do tej pory firma która zabierała worki zostawili worki nowe na śmieci. Jestem ciekawy czy firma nowa będzie odbierać śmieci taniej bo jeśli wygrali przetarg to rozumiem z tego że ich oferta była tańsza co powinno oznaczać że mieszkańcy naszej gminy powinni płacić mniej za śmieci. Przed wprowadzeniem nowej firmy mieszkańcy gminy powinni być poinformowani o zmianie firmy i zasadach odbioru śmieci przecież to my za to wszystko płacimy i to nie małe pieniądze. Przy odbiorze śmieci prosiliśmy o worki, a oni rozkładali tylko ręce że nie mają ich co to za firma !!!!

 • Maria mówi:

  Ja dostałam jeden czarny worek kiedy zapytałam Panów co mam do niego wrzucić usłyszałam że „Pani wszystko do jednego’ to po co ta segregacja druga sprawa to zczytywanie kodów też chyba nie potrzebne po czynników nie posiadali a tyle zamieszania było z ich wprowadzaniem Wygrali tańsi tylko jakość gorsza a za chwilę pewnie usłyszymy o nowej podwyżce no sprzętu do zbierania śmieci chyba też nie posiadają.

 • RyszardEl mówi:

  Śmieci się dzieli na te do lasu, te do pieca i te które nie mają ani wartości opałowej, ani przyrodniczej.
  Trzeba podchodzić z rozsądkiem do tematu, a nie robić problemów.

 • RyszardEl mówi:

  Mieszkańcy powinni sami zawozić worki w miejsce wskazane przez gminę, zaraz by się okazało że zamiast 10 worków można mieć 2-3 miesięcznie.
  Worki można by składować np. na boisku szkolnym – przecież skoro trzymacie je w domu to nie ma w nich nic strasznego. Ja się dziwię, że za te pieniądze co płacimy to w ogóle muszę sam worki na zewnątrz wynosić – firma powinna przyjść, umówić się ze mną na dogodną godzinę i przy mnie posegregować.

 • Piotr mówi:

  Witam. Obserwuję biernie od niedawna wszystkie komentarze, które towarzyszą temu tematowi. Sam nie jestem zadowolony z odbioru odpadów w tym miesiącu! Daleki jestem od komentowania tego na forum, może z racji wieku. Ale bardzo irytują mnie już komentarze pana RyszardaEl. Jego wypowiedzi ironiczne są poprostu beszczelne. Grono ludzi piszę bo ma problem i chcę być wysluchanym . Z racji tego, że Gmina nie reaguje! Jak również Radni. Sam zglaszalem telefonicznie zaistniałą sytuację którą miała miejsce u mnie i powiem szczerze szkoda mówić………… Ale nie o to chodzi. Jak dla mnie te wypowiedzi świadczą o tym, że Pan RyszardEl to prawdopodobnie pracownik lub PRACOWNICA Gminy Lubień, która lub który narobił w pewnym stopniu odpowiada za ta sytuację.Niech każdy poczyta te wypowiedzi……!!! Szkoda słów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *