REMONT DROGI ROLNEJ NA ROLI PIŁATOWEJ

Trwają prace ziemne, utwardzanie podłoża, oraz budowa przeprawy przez ciek wodny, który przecina drogę rolną na roli Piłatowej. Remont drogi rolnej na roli Piłatowej pozytywnie zaopiniowała jeszcze „stara” Rada Sołecka naszej

miejscowości. Wg założonego planu droga miała być remontowana na długości ok. 300 metrów, jednak ze względu na „brak zgody na remont drogi rolnej wzdłuż działki należącej do jednego z właścicieli gruntów położonych przy tej drodze” remont przeprowadzany jest obecnie na 2/3 zaplanowanej długości. Prace wykonuje Firma TATRY-INWEST Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Spółka Komandytowa z Krakowa, której właścicielem jest Jacek DEJA. Poniżej kilka zdjęć „z placu budowy” Tekst i Fot-Andrzej Masłowski

7 Odpowiedzi na REMONT DROGI ROLNEJ NA ROLI PIŁATOWEJ

 • pecio mówi:

  Prace już się zakończyły w sobotę. Wykonawca bardzo arogancki mający w przysłowiowej pupie ustalenia z mieszkańcami. Inspektora nadzoru od samego początku prac do zakończenia nie było na miejscu. Prace wykonane w sposób urągający wszelakim normom budowlanym. Wykonawcy zostawili wielką betonową studnię pomiędzy przelotami bez zabezpieczenia. A co będzie jak dziecko wpadnie. Mieszkańcy sami we własnym zakresie robili barierki aby nie doszło do jakiejś tragedii. Prace wykonywane bez dokumentacji technicznej wymaganej przy tego typu inwestycji. Dla mnie to bardzo wątpliwy powód do dumy dla gminy .

  • RysiekEl mówi:

   Kolejny roszczeniowy. Ciekawe ile sami do tej pory zrobiliście, a jak w końcu ktoś przyjdzie i zrobi to macie dużo do gadania. Dla bezpieczeństwa waszych dzieci najlepiej byłoby na Piłatowej wstrzymać wszystkie prace już na zawsze. Bohaterowie zrobiliscie barierkę, a ktoś podziękował tym facetom którzy tam pracowali, głupią wodę kupił? Czy tylko staliście wielcy inżynierowie i sprawdzaliście do czego można się p…rzyczepić.

   • pecio mówi:

    Może jeszcze śniadanie ,obiad i kolację szanownym panom z firmy wykonawczej ?? A roszczenia mam bo firma nie wywiązała się w całości z zakresu prac przewidzianych w umowie, o czym doskonale w gminie wiedzą . A jak grzecznie wykonawcy zwracałem uwagę to usłyszałem ,że jak mi się coś nie podoba to oni się zwijają i dopiero w grudniu przyjadą. To i inne fakty zostawię bez komentarza. Tak samo jak fakt ,że cała ta inwestycja jest SAMOWOLĄ BUDOWLANĄ. Wszystko zniosę ale nie lubię jak ktoś nie wywiązuje się z umowy i przy tym robi totalne dziadostwo szanowny panie RysiekEl !!!!

    • RyszardEl mówi:

     Przed remontem na pewno stan drogi i przepustów na Piłatowej był dużo lepszy wiec dobrze że jeden znawca pilnuje roboty. Pewnie ci goście mają dość takich ludzi i dlatego nie cieszą się na widok kolejnego filozofa, który przez cały czas uważa się za kierownika budowy. Ktoś w końcu coś tam robi i to niektórych boli. Teraz szukaj dziury w całym, może jeszcze zostawili peta na ziemi i jakieś dziecko go dotknie?

   • Jasiek mówi:

    To świadczy o wysokiej klasie firmy skoro w takich warunkach nie zapewnia swoim pracownikom napojów.

 • NuNu1100 mówi:

  Na chwilę obecną droga nie spełnia żadnych warunków użytkowych. Przy pierwszych większych opadach wszystko spłynie. Spadki zrobione zostały w nieodpowiednim kierunku. Przecież ludzi tam mieszkających przy większych opadach podtopi. Panie R… zamiast bezpodstawnie polemizować w sprawie kolejnych filozofów z Roli Piłatowej może odpowie mi Pan na pytanie czy był ktokolwiek i dokonał odbioru tej drogi i przepustu? Z tego co wiem to przepusty betonowe nie są skończone, skarpy nie są zabezpieczone… Gdyby nie prywatna inicjatywa mieszkańców, to do tej pory barierek by nie było. Pozdrawiam

  • RyszarEl mówi:

   Ja byłbym za tym, żeby w związku z niezadowoleniem mieszkańców roli Piłatowej przywrócić drogę do poprzedniego stanu. Niech własnymi siłami zrobią jak trzeba i wtedy na podstawie faktur można oddać im pieniądze. Pecia mianować kierownikiem budowy oczywiscie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *