SKOMIELNIAŃSKIE DOŻYNKI 2019 – ZDJĘCIA

W czwartek 15 sierpnia br. w Święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny – w Polskiej tradycji zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej, o godzinie 11.00 odprawiona została uroczysta suma w trakcie, której podziękowano za tegoroczne plony z naszych pól i ogrodów. „Wieniec dożynkowy” przygotowali

mieszkańcy roli Żurówka. Orszak dożynkowy, zebranych przed kościołem wiernych, oraz poczty sztandarowe Oddziału Związku Podhalan i Solidarności Rolników Indywidualnych w Skomielnej Białej powitał ksiądz kanonik Ryszard PAWLUŚ, który następnie poświęcił przyniesiony do świątyni przez wiernych „wieniec dożynkowy”, wiązanki ziół i zbóż pochodzące z tegorocznych zbiorów.
Koncelebrowaną Mszę Świętą „dziękczynną w podziękowaniu za dary ziemi, z prośbą o Boże błogosławieństwo …” sprawowali: proboszcz, ksiądz kanonik Ryszard PAWLUŚ, ksiądz wikary Paweł CEMPURA, oraz ksiądz rodak Józef MACIOŁ. Okolicznościową homilię wygłosił ksiądz proboszcz. Mszę Świętą swoją grą uświetniła Orkiestra Dęta OSP.
Na zakończenie Eucharystii proboszcz podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tegorocznego Święta Matki Boskiej Zielnej w naszej wsi.
Mszę zakończyła odegrana przez Orkiestrę i odśpiewana przez zgromadzonych wiernych „Rota katolików” Aleksandra PIOTROWSKIEGO. Tekst-Andrzej Masłowski Fot-Zbyszek Kraus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *