PODSUMOWANIE MAJOWEGO WEEKENDU NA MAŁOPOLSKICH DROGACH

Wstępne dane statystyczne pokazują, że podczas tegorocznego weekendu majowego na małopolskich drogach było bezpieczniej niż w roku ubiegłym. Odnotowano bowiem o 70 % mniej wypadków oraz o 60 % mniej rannych, a liczba zabitych uległa zmniejszeniu z 11 do 2 osób.

Tegoroczny długi weekend majowy dobiegł końca. W tym czasie nad bezpieczeństwem podróżnych czuwała małopolska Policja. Głównym celem prowadzonych działań była pomoc kierującym w bezpiecznym podróżowaniu poprzez nadzorowanie głównych szlaków komunikacyjnych województwa, udzielanie wskazówek i rad kierującym oraz upłynnianie ruchu i kierowanie pojazdów na drogi objazdowe. Policjanci reagowali na wykroczenia i przestępstwa wpływające na liczbę wypadków drogowych i ich ofiar, przede wszystkim na nadmierną prędkość, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu, nie zapinanie pasów bezpieczeństwa przez wszystkich podróżujących samochodem i przewożenie dzieci niezgodnie z przepisami (bez fotelików) oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Dane statystyczne

W okresie od 30 kwietnia do 5 maja 2019 roku na terenie województwa małopolskiego doszło do 34 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 39 zostało rannych.

W czasie prowadzonych działań, podczas każdej kontroli drogowej policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierujących ujawniając 118 prowadzących pojazd w stanie nietrzeźwości.

(Podczas ubiegłorocznego długiego weekendu majowego w dniach 27 kwietnia do 6 maja na terenie Małopolski doszło do 109 wypadków, w których 11 osób poniosło śmierć, a 133 zostało rannych. Ujawniono wówczas ponad 250 nietrzeźwych kierujących.)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *